Nie wyświetlają się strony internetowe

Problem jak w tytule, mianowicie nie wyświetlają mi sie strony, a jak już się uda otworzyć to podstrony się nie otwierają. Komputer mam podpienty do sieci i na innych komputerach wszystko ładnie działa. Jak sobie mam z tym poradzić?

Mam jeszcze jeden problem, trochę uciążliwy - pewna pozostałość po nortonie 2005. Już dawno go nie mam a za każdym razem jak chce otworzyć jakis dokument *.doc, *.xls itp. wyskakują mi jakieś okienka z nortona i niewiem jak z tym sobie poradzić. Starałem wyczyścić rejestr za pomocą regcleaner i jv16 Tools i nic. Z góry dziękuje za pomoc

pozdrwaiam

Napisz, co to za okienka, albo wklej skrinszoty.

Zobacz też, czy w Panelu sterowania coś nie zostało.

Jaki antywirus/firewall/przeglądarka + przykład strony :smiley:

odnośnie tego nortona: otwieram np. dokument worda i zanim pokarze mi się tekst wyskakuje okienko z wykrzyknikiem: norton antivirus 2005 does not support the repair feature, please uninstal and reinstal, i kilkam ok. Pozniej wyskakuje jeszcze raz to samo tak z 4 razy i dopiero włancza się dokument. Dodam, że nortona już usunołem dawno z dysku i rejestru, widać jakies jego duchy zostały;)

A co do internetu i stron, posiadam NOD32 przeglądarka to IE7 hmm i przykład strony np http://www.dobreprogramy.pl działa a jak otworze jakiś link wyskakuje od razu strona z błedem.

Start --> Uruchom --> Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne --> zobacz, czy masz IE jako przeglądarkę domyślną

I dobrze by było przetestować inne przeglądarki, np. Opera, Firefox.

Opcje folderów --> Typy plików --> zobacz, jakie masz skojarzenia dla .doc i .xls

Jeśli masz jv16, wybierz opcję wyszukiwania w rejestrze i wpisz norton , zobacz czy coś się znajdzie.

I nie napisałeś, jaki firewall.

Start --> Uruchom --> firewall.cpl --> zobacz, czy jest włączony

hmm firewall jest chyba standardowy windowsowski, ale to chyba nie w tym problem, bo w necie z plusa wszystko się otwiera a popodłączeniu do sieci domowej zaczyna się problem z tymi stronami, raz działaja raz nie zupełnie losowo, więc niewiem od czego to zależy. (co do opery lub firefoxa to sie rozumie ale postaraj sie przekonać dziewczyne do takiej zmiany)

a teraz ten norton. jak szukam w rejestrze za pomocą jv16 słowa norton to oczywiście wyskakuje cała lista pozycji (dokładnie 415)

Do celów testowych miałem na myśli. I, btw, niejedną przekonałem, ha! :mrgreen:

I jeszcze gwoli uściślenia: “nie otwierają”, czyli “nie znaleziono”, “przeglądarka w trybie offline”, czy jakiś inny komunikat?

Rozumiem, że żadnych produktów Nortona już nie masz - wtedy przejrzyj listę i usuń te pozycje. Na wszelki wypadek utwórz punkt przywracania systemu, ale nie powinno być problemów. Zobacz też, czy na dysku nie masz pozostałości po Nortonie.

komunikat z IE jest: “ie nie może wyświetlić strony” no i przyczyny:

  • niejesteś podłączony do netu

  • strona ma tymczasowe problemy

  • zły adres

zadna z przyczyn nie wydaje się być dobra;)

Hm, skoro taki to problem zainstalować, można odpalić jakąś wersję portable przeglądarki:

:arrow: Opera Portable 9.21 PL

:arrow: Portable Firefox 2.0.0.5 EN