Nie wyszukuje mi nowego dysku

Witam mam następujący problem …

Otóż dzisiaj kupiłem se nowy dysk Twardy Segata Barracuda 250 giga. I mam problem jest on na wejeście ATA wszystko elegancko podłączyłem mój BIOS widzi go, ale nie pokazuje mi sie on na windowsie XP. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, chcialem przez jakiś czas jechać na dwóch dyskach moim stary Segate 40 giga i poprzerzucać wszystkie stare śmieci potrzebne, które mi są dość potrzebne. Dodam, że stary dysk jest na wejście SATA …

A i II pytanko jak już sie uda z I problemem to chciałbym sie dowiedzieć jak podzielić na partycje nowy dysk. Pozdrawiam … :slight_smile:

Musisz go sformatować i utworzyć partycje.PKM na Mój komputer i zarządzaj,zarządzanie dyskami.

Jaśniej sie nie da … Najpier na 1 pytanie potem na 2 Heh xP

Poszukaj na forum albo w google było o tym setki razy.

bartuśś , czy Masz w XP zainstalowany Service Pack 2?

Co do drugiego W menu start, kliknij na uruchom i wpisz: compmgmt.msc /s

Otworzy się zarządzanie komputerem. W nim klikasz na zarządzanie dyskami. Po prawej w oknie znajdź swój dysk do podzielenia. Klikasz na nim prawym przyciskiem i dajesz na Nowa partycja. Dalej już automatycznie: podstawowa->rozmiar->wielkość->czy ma formatować.

Pobierz GParted i nim utwórz partycje oraz dokonaj formatowania dysku.

albo zamów za free ubuntu 8.04 :wink: GParted trzeba wypalić na płytkę CD za 70gr a tak to masz za free :slight_smile: nawet nie płacisz za przesyłkę