Nie wyszukuje usb

Witam mam bardzo poważny problem… polega on na tym ze nie działa mi USB…

Tzn. działa ale tylko telefon… a np pen drive czy tam livebox niestety nie działają… coś jakby nie wyszukiwało podłączonych elementów (poza telefonem) nie wiem co robić…

Do tego 2 problem… Mój komputer ma 6 lat… wiem jest stary ale nie mam kasy na nowy… mam napęd cd-DVD działało fajnie wszystko ale jakoś rok temu mój napęd przestał czytać płyty DVD nie wiem dlaczego… cd normalnie czyta a DVD nie…

Prosze o pomoc co do Tych spraw… będę niezmiernie wdzięczny jeżeli choćby jeden z tych 2 problemów zostanie rozwiązany

Co do CD/DVD:

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

:arrow: Instrukcja

Wyczyść napęd: http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmontowyw … ego-63481/


Co do USB:

Podaj odczyty napięć z BIOSu (okno PC Health Status). Jaki Masz zasilacz (moc+marka)?

Jaki Masz system i który Service Pack?

a jaki masz OS ? xp pro ? z service packami ?

co do tego combo cd-dvd to mozesz sprobowac wyczyscic laser badz ogolnie bebechy tego, ale najlepiej byloby kupic nowke nagrywarke do 100zl, albo taniej na allegro uzywana…ooo.:slight_smile:

Raport z Aidy powinno być wszystko jeśli nie ma to czym mam jeszcze zrobić taki raport?

nie ryzykuj kupna używanej nagrywarki. Jeśli już to kupuj wyłącznie nową.

wiec jak pomoże ktoś

Aida jest do kitu, odczyty strasznie zaniżone. Daj lepiej z Everesta Ultimate (w nim komputer->czujnik).

http://wklejto.pl/7488

Raport z everesta…

Przykra wiadomość, nie Masz wyjścia, musisz wejść do biosu (albo wykorzystać miernik) i sprawdzić napięcia.

Do Biosu wchodzisz klawiszem DEL (czasami F2) przy starcie komputera. Wybierasz opcję PC Health Status, spisujesz napięcia, wychodzisz z biosu klawiszem ESC.

cpu vcore 1.47V

2,50V 2.62V

Voltage battery 2,23

Current comp temp 39

casefan speed 0

Tyle udalo mi sie odczytać…

Nic to nie da, nie ma tego co najważniejsze. A znasz może markę i moc zasilacza?

hmm no nie zabardzo moge ewentualnie odkręcic obudowe i sprawdzic jesli tam pisze:P ale najlepiej bylo by jakbys napisał na gadu to bysmy cos zmajstrowali 9212005;)

Pisze, dokładnie na naklejce z boku zasilacza. Odkręcasz lewą (od przodu) ściankę obudowy.

codegen s 300W o to chodzi?

Nodd ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Poprawiłem… wiec co mam robić??

jakiś niepewny ten zasilacz. Ja bym spróbował o ile masz możliwość pożyczenia innej zasiłki i odpalenia na niej kompa.

a co ma zasilacz do usb bo nie kminie…

a czym zasilane są porty USB? Spróbuj :wink:

Zasilane z niego są:

3.3V - pamięć RAM, karty PCI

5V - starsze procesory, niektóre komponenty płyty głównej, urządzenia USB, elektronika dysków twardych, karty graficzne AGP

12V - nowsze procesory, karty graficzne PCI-E, mechanika dysków twardych

Mam wrażenie, że problemy z USB, a także z napędem spowodowane są zasilaczem. Do DVD potrzebna jest większa moc, stąd ten problem.