Nie za dobry obraz na monitorze LCD

tak jak w temacie, otuż posiadam niedawno zakupiony monitor Monitor LG LCD LED FLATRON E1940 18,5`z ustawioną rozdzielczością natywną 1360x768 z prędkością odświerzania 60hz (bo na wyższych jest nie wyrażny obraz) i nie wiem ale obraz jest gorszy niż na starym monitorze CRT ,

oczywiście ustawiłem go jak trzeba w menu z ustawienami monitora i w panelu sterowania nvidia i nie za dobrze to wypada, szczególnie na filmach w słabej jakości jak i w HD nie wygląda jak HD, do tego widać opóżnienie w ruchach postaci.Nie znam się zabardzo na monitorach ale to troche dziwne poruwnując monitor z 1999 r. z tym który

najwyżej 3 lata jak sie nie myle.I tu mam pytanie czy monitory LCD już tak mają czy coś jest nie tak.

Kabel jaki: D-SUB czy DVI? Jak jedziesz na tanim D-SUBie to się nie dziw że jakość cienka

kabel to D-SUB a czym się on różni od DVI, bo w opakowaniu monitora był tylko jeden kabel D-SUB

D-SUB jest analogowy http://pl.wikipedia.org/wiki/D-SUB

DVI jest cyfrowe (może też analogowo, ale chyba nikt z tego nie korzysta) http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

warto spróbować na DVI ale generalnie, dla oka zwykłego użytkownika różnica w jakości nie powinna być zauważalna. Ja mam Monitor z modułem TV firmy LG i nie widzę żadnej różnicy między D-SUB a DVI.

D-Sub to sygnał analogowy a DVI to sygnał cyfrowy.

a jak to rozumieć “dla oka zwykłego użytkownika różnica w jakości nie powinna być zauważalna” , czli nie warto zmieniać kabla na z D-SUB na DVI.

jak w monitorze jest tylko jedno gniazdo to się nie dapodłączyć tylko kablem D-SUB bo nie wiem zabardzo ?

Skoro masz problem z D-Sub (chociaż nie powinieneś) to warto spróbować przez któreś złącze cyfrowe (np. DVI, HDMI - o ile monitor i karta takowe posiadają). Instalowałeś sterowniki dołączone z monitorem?

EDIT. Dopisałeś, że monitor ma tylko “jedno gniazdo”, czyli rozumiem, że D-Sub?

1667547600_1310584724.jpg

sterowniki zainstalowałem z płyty dołączonej do monitra a w karcie graficznej mam wejścia na DVI i S-VIDEO (pisze tak na metalowj części karty graficznej przy trzech wejściach w tym jedno na S-VIDEO a dwa na DVI) ,na monitorze nad gniazdem pisze D-SUB i nic więcej

karta g. to 7600GT 256mb i oczywiście nie jest to integra.

Czyli podłączyłeś monitor kablem D-SUB chociaż nie masz takiego złącza na karcie graficznej :wink: Jak ty to zrobiłeś?!

A na dodatek zainstalowałeś sterowniki z płyty DO MONITORA.

Ok, po kolei…

qCsmm.jpg

Na zdjęciu wyżej widzisz niebieskie D-SUB a pod nim białe DVI. Potwierdź jednoznacznie jakiego kabla używasz, z którymi końcówkami?

Dalej, sterowniki zainstaluj z płyty od karty graficznej, a nie od monitora. Tą płytę od monitora możesz ładnie ustawić na półeczkę żeby się kurzyła - nigdy więcej już jej nie użyjesz. Monitory instalowało się w czasach Windows 98. Teraz nie ma takiej potrzeby. Ty musisz zainstalować kartę graficzną a nie monitor. Zatem sterowniki z płyty od karty graficznej, albo, jeszcze lepiej ze strony producenta (najnowsze).

Do dzieła :slight_smile:

Stery do karty graficznej mam zainstalowane a kabel który nim podłaczony jest monitor to D-SUB bo tylko takie gniazdo w nim jest, a co do kabla to jest on podlączony pod DVI na k. graficznej a na monitorze na zwykłym D-SUB bo tylko takie jest.

Pełny opis i obsługa:

http://www.lg.com/id/it-product/monitor … E1940S.jsp

Jest tylko D-SUB.

Rozdzielczość najlepsza natywna czyli 1366x768,60 Hz.

1.Jaki system zainstalowany na komputerze.

2.Na czym polega pogorszenie jakości obrazu.

3.Czy obraz jest rozmazany przy odtwarzaniu filmu,zdjęć lub pulpitu ?

4.Opóźnienia w ruchach postaci nie musi zależeć od monitora.Może być to wina ustawień karty graficznej lub kodeków.

“sadaj72” dzięki,poprawiłem

“freedom” dzięki,poprawiłem

Chyba zmęczenie.Dobranoc.

Przecież jego natywna jest 1366x768 :roll:

Tak, ustaw od razu miliard THz :twisted:

Jeżeli korzystasz z dsub warto się zaopatrzyć w porządny ekranowany kabel (~20zł na allegro lub w sklepie komputerowym) bo to co producenci teraz dorzucają do monitorów to kpina, jeszcze kilka lat temu takie coś by nie przeszło.

Gdy już zaopatrzysz się w dobry kabel odpal sobie przeglądarkę z białą stroną w trybie pełnoekranowym lub inną aplikację wyświetlającą jednolity obraz (byle nie czarny) na całym ekranie w natywnej rozdzielczości i wykonaj reset ustawień monitora, pozwoli to na możliwie najdokładniejsze pozycjonowanie obrazu na ekranie.

system to win xp home edytion sp3 a co do filmów to aktualnie używam Kmplayera i na innych odtwarzaczach jest to samo czyli niewyrażny obraz który się rozmazuje przy większym ruchu ,jesli chodzi o te filmy w słabej jakości chociaż i na filmach HD jest podobnie co mnie dziwi.

Sprawdź najpierw czy masz ustawioną dobrą rozdzielczość (jak pisał kolega wyżej). 1360x768 to nie to samo co 1366x768 (natywna).

w ustawieniach ekranu mam tylko takie rozdzielczości : 800x600 , 1024x768, 1280x720, 1280x768 i ta największa 1360x768 którą mogłem ustawić opiero po zainstalowaniu sterownikow z płyty dołaczonej do monitora

dołącze jeszcze screena

http://neo583.wrzuta.pl/obraz/1b3kib8hY8f/screenshot002

No to masz przyczynę, spróbuj pokombinować ze sterownikami od karty graficznej (może jakieś starsze/nowsze od obecnych). Zobacz też do panelu kontrolnego Nvidii, może tam będzie do wyboru więcej rozdzielczości, ewentualnie powinna być opcja wymuszenia jakiejś konkretnej.

Na tym obrazku jest 1360 a według specyfikacji na stronie LG,którą podałem wcześniej powinno być 1366.

Różnica 6 pikseli w linii…Pozdrawiam,Dobranoc

nie ma takiej rozdzielczości nawet na liście niobsługiwanych przez monitor , a po wymuszeniu własnej rozdzielczości o te 6 pikseli nic sie nie zmieniło.

to dam kolejnego screena

http://neo583.wrzuta.pl/obraz/15dlC0scwh9/screenshot001

LG zdaje się nie wie jaką rozdzielczość ma ten ich monitor, na twojej stronce jest 1366 a w instrukcji 1360 :stuck_out_tongue:

http://www.lg.com/ae/support/product/su … t-profile#