Nie za tania, płaska klawiatura - idealnie podświetlana i bezprzewodowa : )

Hej,

Szukam klawy:

  • płaskiej,
  • nie za taniej (nie chcę jakiegoś badziewia Hamy czy coś),
  • podświetlanej (to już w ogóle idealnie by było),
  • w sumie, to na kabel może być, a biorąc pod uwagę to, co wyczytuję o rozłączaniu bezprzewodówek, to chyba wolę (ale bezprzewodowa z podświetleniem jak ktoś znajdzie kozaka, to ekstra),
  • może być z myszką (ze 2-3 modele, które znalazłem, są z myszką).

Do tej pory miałem Cougar Vantar, A4Tech KV300H (i ta klawiatura jest prawie idealna, gdyby nie to, że po 3 miesiącach czuję, że przyciski już tak fajnie nie reagują, miękko nie wracają, do tego jest …za tania ; ) no i bez podświetlenia.

Możliwe w ostateczności kombinacje: płaska + podświetlenie + przewód lub płaska + bez podświetlenia + bezprzewodowa, itp. Musowo płaska, niski skok, taka nołtbukówka.

Cena: do 400zł, ale lepiej 200 ; )

Mam na oku Microsoft Modern Keyboard (EDIT: jest w Polsce Surface Keyboard - nie ta do Surfaca tylko taka normalna), ale nie jestem do końca przekonany (podobno te bezprzewodówki potrafią się rozłączyć, no i nie ma podświetlenia), ale w Polszy nie sprzedajo, niestety (poza tym na nasze to pewnie będzie z 6 stówek). Ściągnięcie skądś w Europie to ostateczność. Jest Matias PC, ale to to już w ogóle ciężko znaleźć gdzie układ US sprzedają. Jest jeszcze Dell KM 717. Teoretycznie jakieś Logitechy są, ale że tę firmę średnio lubię (nie podoba mi się ich poprzedni image - bo widzę, że ciut się przemieniają, m.in. logo - takie to plastikowe świecące zawsze było : /

Brakuje mi jakiejś firmy pośrodku. Niby jakieś rapoo jest, ale trochę tak twardo ten sprzęt wygląda w marketach - korzysta ktoś? Są klawy takie w miarę sensowne po 200-250 zyka, ale trochę się boję, bo jednak firma w moich oczach jest marketowa.

Czy ktoś wie, czego ja nie wiem, albo nie znalazłem w necie?

Używam od około czterech lat i jest naprawdę super. Wyśmienicie się na niej pisze, ale to nic dziwnego bo to najwyższa półka.
Jak trochę poszukasz dasz radę kupić w założonym budżecie. Sam kupiłem za 280zł nową, z gwarancją.

Ten logitech jest świetny. Można go wyłapać taniej, prawie 100zł. Jeśli ci się podoba to bierz bez zastanowienia bo warto


Ostatnio testowałem też taką pod bluetooth i bardzo przyjemnie mi się pisało na niej

Takiej cienkiej jak np. ten Matias, czy Rapoo nie warto kupować. Jeden upadek z niskiej wysokości i możemy się z nią pożegnać. Taka konstrukcja jest klejona na klej termiczny i jakiekolwiek naprężenie może nam zerwać lub wyciągnąć taśmę wewnątrz klawiatury.
Miałem coś podobnego i niestety wylądowało w koszu, bo jest nienaprawialne.

Nie spadają mi klawiatury ; ) na pewno chcę taką płaską, heh.

Ten Logitech ujdzie. Raz, że to Logitech, dwa, że nie jest aż taki płaski. Bardziej, jak już, myślę o K810.

Dzięki za akceptację :wink:
K810 ma bardzo dziwne klawisze. Na pewno bym przetestował przed zakupem. Na K800 bardzo dobrze się pisze. Klawisze są bardzo przyjemnie wyprofilowane, z leciutkim spadkiem pośrodku i gładkimi brzegami, które nie drażnią palców. Akcja klawiszy jest miękka, ale z odczuwalnym momentem kiedy łapią. Zdecydowanie najlepsza klawiatura jaką kiedykolwiek miałem, a używałem sporo.