Nie zainicjowany Segate Barracuda V 120Gbytes

Witam

Moje pytanie dotyczy problemu z dyskiem twardym Segate Barracuda V 120Gbytes.

Problem dotyczy tego, że system XP SP3 w ogóle go nie wykrywa (Zarządzanie dyskami) nie wspominając już o tym, że nie jest on widoczny w oknie Mój komputer. System Vista SP1 widzi go natomiast tylko w w/w Zarządzanie dyskami. Opisany jest tam jako nie zainicjowany http://img6.imageshack.us/img6/7235/hdded6.png przy próbie inicjalizacji (MBR i GPT) pojawia się uwaga, że urządzenie nie jest gotowe, bez względu na to jak długo jest on podłączony do komputera itp. (wszystkie kabelki są na pewno dobrze podłączone. Program Acronis Disk Director Suite 10.0.2160 w ogóle nie pokazuje go w zestawieniu dysków natomiast próba sformatowania czy czegokolwiek innego z poziomu instalacji systemu objawia się brakiem dostępu do jakichkolwiek opcji.

Szczegółowe informacje o dysku na dołączonym zdjęciu http://img26.imageshack.us/img26/3388/infook5.png. Dysk podłączam poprzez zestaw przejściówek SATA -> USB, który posiada także swoje zasilanie, niestety dysponuję tylko laptopem więc odpada podłączenie tradycyjne wew. komputera. Dysk jest prawodopodnie nowy, dostałem go od znajomego, który kupił komputer a dysk był już w środku nie słychać ani nie widać na nim fizycznych uszkodzeń.

Jeśli komuś przychodzi do Głowy jakieś rozwiązanie tego problemu będę wdzięczny za pomoc. Nie jestem pewny czy możliwe by problem tkwił w zbyt słabym zasilaniu tego dysku, choć nie wykluczam, że może on być uszkodzony. Proszę nie odpisywać, że problem był już opisywany jako przewodnik inicjalizacji dysku czy tworzenia partycji ponieważ ten przypadek (wg. Mnie) tego nie dotyczy.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Ostatnio głośno było o ''padających Barakudach" poczytaj wątek na tym forum- http://forum.cdrinfo.pl/f101/seagate-st … ndex6.html

Tu znajdziesz’’ listę’’ wadliwych dysków- http://seagate.custkb.com/seagate/crm/s … cId=207931

Też mam Barakudę 500GB ale jak na razie jest wszystko ok’ dysk mam rok czasu. Pozdrawiam.

Sprawdzałem na stronce Segate i dysk nie należy do wadliwej partii “Drive is not affected”. Co nie znaczy, że na 100% można takie rozwiązanie odrzucić. Ktoś ma inne pomysły?

A może kabelki Ci szlag trafił? W biosie dysk jest widoczny?

Kabelki są ok, sprawdzałem z innym dyskiem i śmiga…

No to raczej coś z dyskiem. Spróbuj podłączyć bezpośrednio do innego kompa i przeskanować