Nie zainstalował się 2.3.6 (Android), zbrickowany tel?

Witam,

chciałem zainstalować nie brandowego Androida 2.3.6 na Galaxy Mini. Włączyłem odina, dodałem one package i gdy zrobił się zółty kwadrat z napisanym dostepnym portem, to zacząłem instalację.

Na samym początku ruszyły się 2 piksle paska postępu.

A po 40 minutach nic dalej, instalację przerwałem.

Czy da się zainstalować inaczej system?

Podczas włączania wyświetla się obrazek ukazujący telefon i komputer, pomiędzy nimi jest wykrzyknik.

Zbrickowałem telefon i nic nie da się już zrobić, czy da się go uratować?

(robiłem wszystko wg. jakiejś instrukcji po angielsku (ale wszystko rozumiałem), więc nie wiem w czym bład :frowning:

Nie mam galaxy mini ale powiem Ci, że nie masz czego się bać. Także nie wiem jak to jest w mini ale w galaxy sl trzeba najpierw zainstalować system tzw. 3 plikowy (2.3.4) aby potem można było zainstalować nowszą wersje. Jeśli się tego nie zrobi to telefon po prostu nie odpali. Zobacz jak to jest u Ciebie.

PS.

Zapraszam na http://supportsamsung.pl/ tam znajdziesz fachową porade.

Tylko, że ja miałem już wcześniej androida 2.3.6, tylko, że od tmobile. Denerwowała mnie botanimacja i postanowiłem zainstalować niebrandowy…

Więc da się uratować, czy szukać nowego telefonu (tmobile przyjmie go do naprawy?:|)

A odin wykrywa ci go dalej?

Nie mam samunga, ale tutaj jest co nieco o próbach odratowania, nie wiem jednak czy działa. Za wszelkie szkody nie odpowiadam.

odin go wykrywa, tryb download działa. Ale chyba zepsuł się, bo nie wiem czy miałem włączony tryb debugowania. :confused:

Dodane 08.09.2012 (So) 20:02

Czy mógłbym oddać ten telefon w ramach gwarancji? :twisted:

Na gwarancje Ci go nie przyjmą, chyba że po znajomości albo odpłatnie. Przed flashem czasami nie root’owałeś andka ?

Rootowałem, niestety.

A odpłatnie, za ile?

Bardziej opłaca się dobierać na jakiś normalny telefon z Androidem na pokładzie?

Skoro działa Ci tryb download i Odin go wykrywa, to pobierz paczkę 3 plikową i flashuj.

Zobacz, czy działa Ci recovery w telefonie (skoro rootowałeś to powinno działać). Jeśli nie to inną opcją jest wgranie przez Odina jakiegoś kernela do roota od nowa, potem pobierz jakiegoś custom roma i przez kartę pamięci instaluj.

Dopóki działa tryb download telefon jest do uratowania.

Gdzie mogę ściągnąć trzy plikowy? Wszędzię gdzie szukam, to jest jeden zip… :slight_smile:

Zip będzie zawsze jeden, ale w nim może być albo jedna paczka *.tar, albo kilka plików :wink:

Musisz poszukać, ja jestem posiadaczem innego samsunga, dlatego nie znajdę odpowiedniego romu. Popytaj na forum android, które są 3plikowe.

Zaflashuj go Froyo 2.2.1 XKAB (jest trzyplikowy) a następnie jednoplikowym 2.3.6, nie powinno być problemu.

Może w paczce z romem był jakiś błąd.

Softy można pobrać na sammobile.com -> zakładka firmware -> search wpisujesz model.

Ze swojej strony to polecam wgrać 2.3.5 XKS1 bo 2.3.6 jest średnio udany dla mini.

Na przyszłość :stuck_out_tongue: zbrickowany telefon w ogóle nie daje znaków życia :stuck_out_tongue:

Tele nie jest zbrickowany tylko się zapętlił, właśnie przez root oryginału. Swoją drogą nawet zbrickowany można postawić ale według mnie nadmiar wysiłku i kosztów nad celem.

P.S. Można spróbować “odzyskiwanie awaryjne oprogramowania układowego” z KIES’a (jeśli był wcześniej aktualizowany) ale niestety mało prawdopodobne.

jeśli działa tryb download to nie widzę powodów do zabawy z kiesem (sic!) który, co bardzo prawdopodobne, może przez swoją ociężałość bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Był aktualizowany z 2.2 do 2.3.6 przez Kiesa.

Btw. telefon już działa, zainstalowałem 2.3.5 one package, miałem złą wersję Odina :smiley:

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: