Nie zainstalowana karta sieciowa, brak dostępu do internetu

Witam, zainstalowałem dzisiaj windows 7 na nowo zakupionym komputerze (stacjonarny). Po ukończeniu instalacji podpiąłem do niego kabel od internetu, lecz nie udało mi się połączyć z internetem. Kliknąłem na ikonę sieci i wybrałem, rozwiąż problemy", po czym dowiedziałem się, że sterowniki karty sieciowej są niezainstalowane. Cały problem polega na tym, że nie dostałem z komputerem żadnej płyty ze steroenikami, a kiedy wchodze we właściwości sprzętu wszędzie pisze, że model karty sieciowej jest nieznany. Czy ktoś jest w stanie mi pimóc?

Podaj model płyty głównej (CPU-Z zakładka Mainboard).

 

System 32 czy 64 bitowy?

Nie wiem czy to jest legalne ale uwierzcie mi że daję ten link w dobrej wierze:

Dell OC27VV system 64bit

Czy w cpu-z można sprawdzić model karty sieciowej?

nie

http://www.dell.com/support/home/us/en/19/Drivers/DriversDetails?driverId=R290983&fileId=2731115712&osCode=W764&productCode=optiplex-780&languageCode=EN&categoryId=NI

Tylko po co mi link do strony ze sterownikami płyty głównej, skoro mam problem z kartą sieciową?

A jak chcesz rozwiązać ten problem.

 

Pobierz sterownik na komputerze z dostępem do internetu i przenieś na pamięci przenośnej (pendrive) na komputer z którym masz problem i zainstaluj (a dokładniej po wypakowaniu sterownika wejdź w C:\DELL\DRIVERS\R290983 i uruchom Setup.exe).

Ok, tylko co ma wspólnego karta sieciowa z płytą główną?

Chociażby tyle, że jest z nią zintegrowana? Chyba, że oprócz wbudowanej masz jeszcze jakąś inną, wtedy podany przeze mnie sterownik nie pomoże.

Wciąż nie pomogło.