Nie zamykają sie reklamy w operze

(Donek90) #1

Hey

Miałem wcześniej IE i Mozile Firefox i tam po kliknięciu na X przy reklami zamykała sie od razu a w Operze 9 nie chce mi się tak zamykac tylko reklama sie dalej wyswietla.

(3dm Racek) #2

Niektórzy autorzy reklam robią tak specjalnie... Czasami zdarza się też, że po kliknięciu x flash zamyka się, ale jednocześnie odsyła do strony... :?

(Misiania) #3

To nie jest wina autorów reklam tylko najnowszej Opery. Rozwiązanie to: PPM gdzieś na stronie--> zablokuj zawartość, otworzy się okno, kliknij w reklamę której nie chcesz oglądać i na górze kliknij "zastosuj".

(Spam) #4

Nie do końca. Zablokowanie reklam we flashu spwowoduje, że nie zobaczymy ich na ekranie, ale nie będzie dało się też kliknąć na link, który normalnie znajdowałby się pod reklamą.

(Donek90) #5

a może jest na to jakis pach??

(Kasade) #6

Aktualnie sa 2 rozwiazania tego problemu:

http://mojaopera.9g.pl/wiki/Opera_9_-_p ... lamy_Flash

PS. Witam wszystkich forumowiczow :slight_smile:

(Misiania) #7

No to wtedy F5 i już możesz klikać. :wink:

(Spam) #8

Odświeżenie strony nic nie daje, dalej wyskakuje "niewidzialna" reklama flash.

(Donek90) #9

I jeszcze mam takie jedno pytanie, na reklamy dałem juz sobie rade z waszą pomocą.

W IE np cofając się na forum dobre programy do indexa głównego widziałem jeszcze tematy, których nie przeczytałem (były zaznaczone na pomarańczowo ikonka po lewo) a w Operze tak się nie dzieje bo cofając sie ta strona nie jest odświeżana czyli widze to co widziałem rzed 5 min.

Czy można to zmienić.

(Bl4ckb3rry) #10

Wchodzisz na stronę główną i ją odświeżasz po prostu :wink: U mnie działa

(Donek90) #11

Ale żeby nie odświerzać tak to wiem że działa :D, tylko po kliknięciu na wstecz od razu sam sie odświeżyła.

(Spam) #12

Można coś takiego ustawić, ale jak na razie (chyba) tylko globalnie.

Narzędzia --> Preferencje --> karta Zaawansowane --> Historia i wybierasz z rozwijanej listy dwa razy Wyłącz (dla pamięci podręcznej - RAM i na dysku).

(Donek90) #13

Wasacz nie działa to.

Jęsli ktoś wie czy tak się da to niech napisze, a jęsli się nie da to ktoś kumaty tez napisze.

(Spam) #14

Działa, tylko musisz jeszcze wyczyścić zawartość pamięci podręcznej.

Najprościej będzie wybrać z menu Narzędzia --> Wyczyść historię przeglądania.

(Donek90) #15

OK już wszystko działa według mojej woli. Dzięki wszystkim za pomoc.

Gorąco Pozdrawiam Voldemord