Nie zapisujące się ustawienia ekranu ubuntu 14.04

Witam wszystkich, piszę do was z wielką prośbą i zapytaniem. Szukałem odpowiedzi na forum dp, wszelkiego rodzaju ubunto-pomocy, przeklinałem google.

W ubuntu 13.10, i wersjach późniejszych (14.04LTS) wystepuje problem z brakiem zapamiętywania ustawień w ustawieniach systemu/ ekrany. Na jednym z forum znalazłem odpowiedź iż wystarczy “wyłączyć jeden z dodatkowych ekranów” w moim przypadku ten zielony czyli znajdujący się po prawej stronie. Wystarczy odhaczyć checkbox obok napisu “ta sama rozdzielczość dla wszytskich ekranów” i zasosować zmiany. I tu jest problem. Do tego momentu wszystko działa, lecz po restarcie bądź wył/wł systemu ustawienia wracają do wersji poprzedniej czyli tzw. default  ??

 

Moj laptop : Acer 4820TG

CPU : Core i5 450M 2,40Ghz

RAM : 6gb

Ati 5470 512Mb

DISTRO : Ubuntu Gnome 14.04 LTS

korzytsam z sterowników otwartych, nie tych fglrx

Dziękuje za wszelkie odzewy.

Dorzucam screen dla wzrokowców.

 

post-258808-0-10814400-1399324710_thumb.

Do autostartu dodaj skrypt:

#!/bin/sh
xrandr -s 1024x768

a mógłbyś powiedzieć jak dokładnie to uczynić? Nigdy tego nie robiłem…

A powiedz, dlaczego 1024x768? Czy nie powinno w tym miejscu stać 1366x768 bo z taka rozdziałka mam domyslne na laptopie…

Utwórz w katalogu:

~/.config/autostart

plik o nazwie Ekran.desktop i zawartości:

Skrypt to plik tekstowy z zawartością którą podałem który ma ustawione we właściwościach jako wykonywalny.

Częstotliwość podałem przykładową (na zrzucie masz inną, ale nie napisałeś konkretnie czy właśnie taką chcesz mieć na stałe).

 

Ps.: Choć moje rozwiązanie powinno działać na każdej dystrybucji możliwe jest, że rozwiązanie zaproponowane przez marcin’82 będzie lepsze w przypadku Ubuntu które znam bardzo słabo.