Nie zawsze mogę poprawić błędy na stronie

(Kurss1005) #1

Witajcie robiuąc stronę w HTML i ccs niezawsze mogę (strona w notatniku) wykyć(naprawić) błędy Wiem, że popełniła błąd i powtórzyłam go kilkakrotnie . .Przykład: Robiąc odsylącze na tę samą stronę napisalm XXXX i XXXX powino być bez "#" i co szukać wszystkiego na stronie jest przecież skrót -(ctrl+h) czyli znajdź i zamień Czasami nie chce się wykonać w całości na jakiejś stronie( ocywiście w źródle) ana inyej dzieje suię to bezproblemu. Dlaczego? Jaki błąd popełniam.

(Spam) #2

Korzystasz z Notatnika.

(Kurss1005) #3

Tak, i właśnie w nim szukam (sprawdzam) błędy,które popełniłam i niezawsze mogę je automatycznie( hurtowo) naprawić jeśli są powielone w kilku miejscach w tym samym źródle.

(Spam) #4

Pytałaś, jaki błąd popełniasz, więc odpowiedziałem.

I to całkiem serio – Notatnik się do tego zupełnie nie nadaje jeszcze z kilku innych powodów.

Sugeruję zmianę na Notepad++, który takich problemów nie ma.

http://notepad-plus.sourceforge.net/

(Kurss1005) #5

Jest po polsku czyli ma iso -8859-2? Mam notatnik+ i Oficce 2000

(Kurss1005) #6

Jest po polsku czyli ma iso -8859-2? Mam notatnik+ i Officce 2000. Jak notepad wyrożnia błędy np. w HTML. Co oznaczają różne kolory źródła otwartego w notepadzie

(Marcin E Pc) #7

zainstaluj notepad++ i się przekonaj, to naprawę świetny edytor. Ma wszystko czego Ci potrzeba, nie używaj uparcie notatnika.

(Kurss1005) #8

Nie będę uparcie jak piszesz stosować notatnika-mam notepada++, ale jak on zaznacza błędy? Może mi to ktoś wyjaśnić albo odesłać do poradnika.

(Spam) #9

Notepad++ nieobsługuje ISO-8859-2, Notatnik z Windows też nie. Standard kodowania znaków ISO-8859-2 używali nasi przodkowie w epoce kamienia łupanego, obecnie stosuje się Unicode, z którym Notepad++ nie ma najmniejszego problemu, a ma z nim problem Notatnik.

Żaden z tych programów nie zaznacza błędów w kodzie, ale Notepad++ potrafi kolorować składnię. Jeśli uważasz, że walidacja przez WWW to za mało, możemy coś innego doradzić.

(Kurss1005) #10

W dawnych czasach Zajączek czy Pajaczek pisały uwagi na dole i można ich było szukać i porawiać. Mam pytania

1.Jak teraz pisać

Czy unicode rozpoznaje polskie znaki ?

(Spam) #11

Pisanie znaczników wielkimi literami też jest złe.

W ogólnym skrócie, to Unicode rozwiązuje m.in. problemy z polskimi znakami. Poza tym jest jednym uniwersalnym kodowaniem dla dowolnego języka.

Jeśli chodzi o informacje o błędach – ja do tego celu wykorzystuję Komodo Edit, przy okazji sprawdza zgodność z WCAG. To tak, jeśli szukasz czegoś bardziej rozbudowanego :wink:

(Kurss1005) #12

jak przekodować stronę z iso-8859-2 w UTF-8

(Irekxara) #13

nie używaj uparcie notatnika.

dlaczego [-X poczytajcie :

źródło: _http://www.puma.pomorze.pl/lista-zasad.php#z01_