Nie zgadza się ilość pamięci RAM

Przy zakupie laptopa widniała informacja, że posiada on 512 RAM. Teraz gdy sprawdzam ile komputer wykrywa pisze, że 504. Co mogło się stać? Czy to duża różnica?

Pewnie zintegrowana karta w laptopie pobiera tą część.

Zobacz w Everescie płyta gł > mikroukład płyty gł > mostek północny kontroler graficzny zint z pł gł, rozmiar bufora ramki.

Ja też tak mam w stacjonarnym PC , mam 1024 ram a pisze 1023 … Co jest ;] ?

o jejku ^^ ja mialem kiedys 128 a mi pokazywalo ze mam 64 ^^ a komp smigal tak samo

normalne.

jak miałeś kompa obsługującego kości bx (dwustronne), a kupiłeś jednostronną to połowy nie widział.

niee :stuck_out_tongue:

po reinstallce XP-ka tak sie zrobilo :stuck_out_tongue:

Hę?Dlaczego?Przecież nie wszyscy tak mają ;]

a co ci zalezy na 1mb ramu ?

przeciez te 1mb nie robi roznicy :stuck_out_tongue:

Wiem , ale denerwujące i zastanawiające to jest ;] Daje test czy mi gra pójdzie i pali się czerwona lampa bo trza mieć 1024 a ja mam 1023 ;] Wiem , że to nie ma znaczenia , ale liczy się sam fakt , ciekawi mnie to ;]

Z ramem tak jest, że (chyba/prawie) nigdy nie jest dokładnie tyle ile ma być zawsze +/- kilka mb :smiley:

Na starym kompie dobrze mi pokazywało ;]

mi już w kilku kompach jakie miałem pokazywało 1mb mniej to chyba normalne

A ja mam 512 MB Ram a pokazuje mi 448:D W everescie tego nie sprawdze bo nie wie nawet Everest jaka mam płytę główną i w mikro układ wejsc nie moge:D A moja plyta to ASUS M2V-TVM:)

Pozdro

Kiedyś miałem 512 to pokazywało mi 511 a teraz mam 2048 a mi pokazuje 2046, mi to nie przeszkadza