Nie zmieniająca sie ikona kosza

Witam

Mam dość dziwny problem, ponieważ gdy wyrzucę coś do kosza a następnie go opróżnię to on dalej pokazuje że jest pełny ;/ Czy ktoś może miał ten sam problem i wie jak temu zaradzić?? :slight_smile:

Pozdrawiam Czesiolek_

Wejdź do Personalizuj, tam po lewej kliknij “Zmień ikony pulpitu” (“Change desktop icons”) i sprawdź czy ikona od pelnego i pustego Kosza są te same.

Są inne (ustawione domyślnie :))

A jak odświeżasz pulpit to ikona się uaktualnia?

Tak po kliknięciu odśwież uaktualnia się ale wolę żeby to poprostu następowało automatycznie :slight_smile:

Widzę że nie tylko mi sie to przytrafiło…szkoda tylko że nikt nie zna innego rozwiązania jak format :frowning:

…nigdzie nie ma odpowiedzi na to pytanie…ja tylko dodam od siebie ze u mnie ten problem pojawił sie w momencie przeprowadzenia OCZYSZCZANIA DYSKU prawdopodobnie usunąłem jakieś pliki odpowiedzialne za animacje kosza! !!

  1. PPM na pulpicie -> personalizuj -> zmień ikony pulpitu

  2. Klikasz na ikonie kosza (pełny) i wybierasz przywróć domyślną. Wykonujesz to samo dla drugiej ikonki.

Rokko zgadza sie - To pierwsza rzecz jaka zrobiłem ale niestety nie rozwiązuje problemu :frowning:

Dokładniej to chodzi o tak jakby automatycznie odświeżenie…gdy zrobię to manualnie ikona sie zmieni na pusta/pełną…

…przejrzałem już kilka for internetowych…chciałem skorzystać z pomocy MS ale niestety taka pomoc nie obejmuje systemów mobilnych (laptopy)…

Dobra, w takim razie…

  1. Należy usunąć plik IconCache.db,

  2. ctrl + alt + del i zabij explorer.exe, później uruchom go ponownie poprzez Plik -> nowe zadanie

Dla ciebie to drobnostka…ale jesli chodzi o mnie to prosiłbym Cie o instrukcje jak dla dziecka …to napewno bezpieczne…nie chce powycinać ważnych plików! !!

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 12:07 został dopisany post przez jarjar82

…nie odnalazłem tego pliku ICONCACHE.DB

#-o

Plik IconCache.db widoczny jest wyłącznie po odznaczeniu w opcjach folderów pokazywania ukrytych plików i folderów oraz plików systemowych. W folderze użytkownika, w AppData będzie widoczny plik.

Po usunięciu zrestartuj sam “explorer” lub cały komputer.

witam, poprzednio używałem pl visty home premium i z ikoną kosza było ok, teraz mam eng ultimate SP1 na rok i czasem ikona kosza się nie zmieniała, ostatnio po zainstalowqaniu aktualizacji jak narazie problemu niema ale czy nie powróci to niewiem…

U mnie z ikoną kosza nie ma problemów, za to wielokrotnie zdarza się że otwieram kosz, mam tam wiele plików, daję z górnego paska “Opróżnij Kosz”, a wtedy mimo że usuwa wszystkie pliki to nie odświeża widoku w koszu i widnieją tam nadal niektóre pliki (które usunąłem z kosza i ich nie powinno być), dopiero F5 “czyści widok folderu”.

Czyli to ogólnie w koszu w Viście są jakieś niedoróbki.

Z tym akurat nie zgodzę się. Często problemy z koszem są efektem działania malware lub spyware, a w szczególności niemożność usunięcia plików bądź pozorne ich usunięcie.

Ja rozwiązałem problem z koszem w troszke inny sposób:

Wszedłem w zmiane ikon na pulpicie, wybrałem jeszcze raz ikone pustego i pełnego kosza (z pliku imageres.dll) i wszystko działa od tamtej pory,

Pozdrawiam ;]

ale tak jak napisałem wszystko się usuwa, tylko widok się sam nie odświeża, pomaga F5 lub zamknięcie i ponowne otwarcie kosza.

Spróbuj tego fix-a.

Rozpakuj, 2xLPM na pliku REG i dodaj go do rejestru.

refreshfix.zip

to raczej będzie ten fix

Fix_Recycle_Bin.zip

problem znany,plik pochodzi z stąd

http://www.vistax64.com/tutorials/66294 … e-bin.html

Dodam że ja również miałem ten problem,i rozwiązał się sam,w koszu miałem bardzo,ale to bardzo dożo plików(oczyszczałem śmieci Vista Managerem),i po usunięciu tych plików z kosza,kosz się naprawił.

…Widze że temat sie rozwinął i sa nowe wskazówki…jak tylko wróce z pracy sprobuje ta opcje z Fixem.

A co do dyskusji czy to błąd “w samym koszu” powiem że jestem pewny po uzyciu oczyszczania dysku zniknął kosz i pojawiły sie problemy z jego animacją… (dodam ze to oczyszczanie nie było standardowe lecz rozszerzone :frowning: )

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 22:58 został dopisany post przez jarjar82

RANYYY DZIAŁAAAAAAAAAAA TEN FIX DZIAŁAAA heh ale sie ucieszyłem =D>

Łukash i Rokko wielkie dzieki !!

dzięki za wskazówki miałem ten sam problem fix od Łukasha zadziałał