Nie znaleziono "Msvcr110.dill" Podczas uruchamiania Gry

Witam serdecznie !

Używasz WineHQ? Jak już to jakiej wersji, bo to co podałeś może być niekompatybilne z Wine.

Nie używam WineHQ szczerzę to nawet nie wiem co to za program bo jestem lekko zielony :slight_smile: mam go pobrać i zainstalować czy jak ? 

 

MastodontZemsty, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Napisz też co to za gra, będzie prościej znaleźć rozwiązanie.

Okej przeczytałem i poprawiłem nazwę aby było konkretniej , mam nadzieje że wygląda to lepiej :slight_smile: Z góry przepraszam ale słabo się znam na programach i nie wiem czy to jest odpowiedni dział , czy dobrze trafiłem 

Czasem gry potrzebują biblioteki dll i trzeba je umieścić w folderze gry.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml%3Fmsvcp110&prev=/search%3Fq%3Dmsvcp110.dll%26safe%3Doff z tej strony już pobierałem, ale inny dll.

Klikasz w "Jak zainstalować msvcr110.dll. Po rozwinięciu opcji masz niżej “Korzystanie z pliku zip (dla zaawansowanych użytkowników)” i klikasz w “Pobierz msvcp110.zip”, następnie masz info, żeby wyodrębnić do folderu instalacyjnego gry, gdy to nie wystarcza, to do odpowiednich folderów systemowych - jest podane.  Na samym dole masz polecenie do CMD, w celu rejestracji biblioteki.

Zrobiłem zgodnie z instrukcją wszystko i napotkałem haczyk

WineHQ jest to WinApi na Linuxa. W repozytariach znajdziesz za pomocą apt-get.

Zainstalowałem z innego źródła vcredist_64x i vcredist84x  tym razem wyskoczyło że nie znaleziono " XINPUT1_3.dll" więc pobrałem go z jakiejś strony i wkleiłem do systemu32 i SysWOW64  i wyskakuje teraz przy odpalaniu gry “Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0x000007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację” Ktoś wie jak to zwalczyć :slight_smile:

System oryginalny? Jeśli tak, to wykonaj naprawę z płyty instalacyjnej. Poczytaj w necie, jak to się robi.

XINPUT1_3.dll to należy do Microsoft Common Controller API. Może być uszkodzony, ale, żeby go nie było?

Jeszcze raz powtarzam:

Jak kupowałem laptop to miał oryginalny system , jakiś rok temu dysk mi padł i dałem go do serwisu aby wymienili dysk i mi wgrali windowsa i teraz nawet szczerze nie mam pojęcia czy mam oryginalny , jak to sprawdzić :slight_smile: ? Nie mam płytki instalacyjnej windowsa ,jak w serwisie się pytałem to mi mówili kiedyś że teraz laptopy mają windowsa pobieranego z internetu czy jakoś tak a potem się go aktualizuje jakimś hasłem naklejonym z tyłu laptopa , da radę zrobić tą naprawę bez płytki instalacyjnej ? 

Usuń to. To jest na Linuxa. Dla Ciebie nie potrzebne.