Nie znaleziono oledlg.dll


(Patryk Anuszewski888) #1

Witam, mam problem z oledlg.dll. A właściwie to jak włączam panel sterowania albo ustawienia gry to wyskakuje błąd "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono oledlg.dll, Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem" No i nie wiem co zrobić żeby problem zniknął.


(KAZDAN63) #2

Pliki systemowe (C:\WINDOWS\SYSTEM32 , C:\WINDOWS\SYSWOW64) , właściciel : TrustedInstaller !   Są one nie do usunięcia “ot tak sobie” . Naruszanie praw dostępu do plików systemowych kończy się nieprawidłowym działaniem systemu WINDOWS . Ciekawe czego brakuje jeszcze ?

WIN+R

CMD.exe

SFC.exe /SCANNOW

CMD.exe - jako Administrator !


(Patryk Anuszewski888) #3

a mogę to naprawić jakoś czy co mam robic?


(Drobok) #4

Jaki jest wynik w/w poleceń ? 

Wynikaj w/w polecenia i skopiuj wynik na forum za pomocą tego poradnika http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-z-wiersza-polecen-windows-413509t.html


(Patryk Anuszewski888) #5

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]


(Spandau) #6

Pobierz i uruchom FRST http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html w okno Szukaj wpisz oledlg.dll klikasz Szukaj plików jak narzędzie skończy pracę powstanie raport Search.txt zaprezentuj go na forum. Następnie ponownie uruchom FRST ustaw jak w instrukcji klikasz Skanuj i zaprezentuj raporty wykonane zgodnie z instrukcją http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html


(KAZDAN63) #7

WINDOWS XP SP3?

OLEDLG.DLL - 5.1.2600. 5512

https://drive.google.com/file/d/0B-HnGXDSzvpmLWVyVV9QeGM3dTg/view?usp=sharing

 

Określony kod błędu: 0x000006ba [Serwer RPC jest niedostępny.]. ?

WIN+R

SERVICES.msc

Zdalne wywoływanie procedur RPC ?

W przypadku WINDOWS XP SP3 i  SFC.exe /SCANNOW  należy posiadać płytę z SP3 (obraz .iso) :

https://download.microsoft.com/download/4/5/c/45c141c0-1634-4deb-92a9-34f0cce927ed/xpsp3_5512.080413-2113_pl_x86fre_spcd.iso


(Patryk Anuszewski888) #8

 

+spandaupol to jest wynik z search.exe

 

Farbar Recovery Scan Tool (x86) Wersja:04-11-2015


(Spandau) #9

Rezultat skanu jest taki że nie znaleziono zadanego pliku. Z raportu FRST wynika że płytka XP była przerabiana nlite, więc nie wiadomo co zostało jeszcze usunięte. Raport FRST.txt oraz Addition.txt proszę wkleić na www.wklej.org a w poście umieść linka do wklejki. Niestety nie mam obecnie dostępu do windows XP SP3 więc nie mogę Ci dostarczyć właściwego pliku.

 

Możesz spróbować pobrać plik z tego linku http://www.dlldll.com/oledlg.dll_download.html klikasz na Download oledlg.dlli umieścić go w katalogu C:\Windows\system32 Niestety nie mogę zweryfikować czy plik jest prawidłowy. Zrestartuj komputer i zobacz czy problem nadal występuje.


(Patryk Anuszewski888) #10

Temat chyba do zamknięcia bo na komputerze gdzie był problem z oledlg.dll teraz wyskakuje błąd przy włączeniu komputera a mianowicie “Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM.Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CR-ROM i wybierz ‘r’ na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę”

Najlepiej będzie jak zainstaluje Windowsa od nowa i będę miał także inne potrzebne pliki, bo teraz tamten komputer nie reaguje :frowning:


(Spandau) #11

Można wejść do konsoli odzyskiwania windows sposobem opisanym tutaj http://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola-odzyskiwania-naprawianie-windows/