Nie znam hasła do biosu

Witam mam laptopa Acer Extenesa 5220 i chciałbym zainstalować windowsa od początku ale nie moge ponieważ jak chce zbotować przez bios to prosi mnie o hasło jest na nim zainstalowana vista i nic prawie nie działa oprócz total comander , Znalazłem bios i chciałem wgrac go ale pokazywał sie błąd ERROR FLASH. Prosił bym o biosa lub jakies uniwersalne hasło do biosu

Najlepiej to skontaktować się z osoba uprawnioną do użytkowania tego lapka (lub poprzednim użytkownikiem) - powinna znać hasło.

Po drugie - w środku pewnie jest bateria, może jej odłączenie coś pomoże.

A gdzie sie znajduje ta bateria ??? sam założyłem hasło ale to było dawno i juz nie pamietam.

Ta bateria znajduje się na płycie głównej w laptopie. Gdy ją wyciągniesz na chwilę (czasami trochę dłuższą) to bios się zrestartuje, czyi hasła nie będzie.

W środku :wink: Bez rozłożenia lapka (może tylko częściowego) pewnie się o niej nie dostaniesz. Może pod którąś odkręcaną klapką pod spodem?

tu masz link do jakiegoś softu:

http://www.utx.pl/acer-phoenix-bios-vt7564.html

poza tym pod F12 powinno być boot menu - wciskasz w trakcie ładowania biosa (logo acer)

Odkręciłem jedną klapkę to miałem dostęp do dysku, pamięci ram, i procesora a baterii nie było. :frowning:

Rozkręcaj dalej, nic innego się chyba nie wymyśli. Cała noc przed Tobą :wink:

W laptopach z reguły nie ma możliwości obejścia hasła BIOSu bez wymiany płyty głównej. Samo wyciągnięcie bateryjki nic nie da, co najwyżej skasuje zegar. To takie zabezpieczenie przeciwkradzieżowe.

Może da się wybrać nośnik podczas uruchamiania komputera (np. klawisz F12 lub F2).

jak jest hasło na bios to nie da uruchomić menu boot !!

Takie zabezpieczenie z reguły istnieje w wyższej klasie notebooków.

Myślę, że w tym Acerku powinno hasło zejść po zwarciu pinów.

Trzeba pamiętać aby to robić na wyciągniętej baterii, oraz odpiętym zasilaczu.

tak powciskałem wszystkie piny jakie były i wyciągnełem baterie na 4h i nic nie pomogło …

Dodane 27.07.2009 (Pn) 21:39

tak powciskałem wszystkie piny jakie były i wyciągnełem baterie na 4h i nic nie pomogło …

Dodane 01.08.2009 (So) 14:03

hasło da tylko sciągnąć sie w pożądnym serwisie !!