Nieaktywne pole "Grupa Robocza"

Cześć. Chcę skonfigurować małą sieć domową. Wiem, że w tym celu muszę ustawić taką samą grupę roboczą… no i tutaj zaczyna się problem. Jeden komputer to XP drugi Vista. Z XP nie ma problemu, natomiast w Viście wchodzę kolejno Panel sterowania >> System >> Nazwa komputera zmień ustawienia >> Zakładka Nazwa komputera i daję zmień… i w tym miejscu pole Grupa robocza jest nieaktywne (jest szare) i nie mogę nic do niego wprowadzić. Ustawione jest w nim domyślnie WORKGROUP. Co mam zrobić, aby uaktywnić to pole? Jest to Vista Home Premium. Pozdrawiam. :slight_smile:

Upewnij się że masz uprawnienia administratora

Kliknij Start

Znajdź “Komputer” i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy - z menu kontekstowego wybierz “Właściwości”

W okienku znajdź część “Nazwa komputera, domena i ustawienia grupy roboczej” z prawej strony masz link “Zmień ustawienia” (z tarczą UAC)

Kliknij w “Zmień ustawienia” - jeśli pojawi się komunikat UAC kliknij “kontynuuj”

powinno się pojawić okienko “Właściwości systemu” kliknij w przycisk “Zmień…”

powinno się pojawić okienko “Zmiany nazwy komputera/domeny”

w dolnej jego części masz coś takiego jak “Członkostwo” skoro zależy Ci na grupie roboczej zaznacz ją i wpisz żądaną nazwę… i kliknij OK

Pozostaje tylko ponownie uruchomić komputer…

Jak by dalej nie działało to zrób zrzut ekranu i wrzuć go tu… :slight_smile:

Robię tak jak napisałeś i tak robiłem wcześniej. :stuck_out_tongue: Chodzi o to że pole gdzie powinienem wpisać nazwę grupy roboczej jest nieaktywne. Proszę tutaj screen:

grrobis3.jpg

W takim razie spróbujmy inaczej

Kliknij prawym na ikonkę połączenia sieciowego w trayu i wybierz “Centrum sieci i udostępniania”

Przy nazwie sieci jest link “Dostosuj” kliknij i upewnij się że Twoja sieć jest siecią prywatną - jeśli tak nie jest to wybierz opcję “Sieć prywatna”

Teraz w części “Udostępnianie i odnajdywanie” znajdź strzałkę przy “Odnajdywanie sieci” kliknij żeby rozwinąć opcje.

Teraz przy grupie roboczej masz link “Zmień ustawienia” i potem już jak wyżej…

Jeśli to nie zadziała to już nie wiem #-o