Niebieski ekran błędupodczas instalacji XP z pendriva

Witam.

Chciałem zainstalować Windowsa Xp z pendriva, użyłem programu WinToFlash do zrobienia pendriva z systemem.

Robiłem wszystko jak w poradniku i niby wyszło, instalator się uruchomił i po tekstowym instalatorze (napisy na dole ekranu) pojawił się niebieski ekran błędu.

d3f82a28c90d.jpg

Sprawdziłem dysk Chkdsk /f /r i nic to nie dało.

Dlaczego tak się dzieje ? Instalacja z płyty poszła dobrze.

Podstawowe pytanie: masz dysk na SATA, czy ATA? Jeżeli SATA, musisz zintegrować sterownik do kontrolera SATA, bo XP ich nie posiada.

Dodane mniej niż minutę temu

Jakby nie pomogło, to przejrzyj te wyniki: http://tinyurl.com/br76wqg

Mam SATA, ale kiedyś zdarzyło się że instalowałem Win XP bez sterownika SATA i zainstalowałem tylko że to była instalacja z CD.

Tu na pena wrzuciłem winde Pro z Service Pack 3, a ta wersja ma chyba stery dysków SATA.

Puki co zainstalowałem z CD i jest ok. ale przy najbliższej potrzebie będę kombinował zainstalować z pena, o wynikach napiszę.

Ma sterowniki, ale do kontrolerów dysków SATA, do SATAII i III niestety nie posiada i trzeba mu podać z dyskietki, lub zintegrować.

Ja miałem podobny problem nawet niedawno gdzieś było na forum jak masz SATA to trzeba zmienić w BIOSIE IDE Configuration na SATA compatibility. Wtedy powinno się zabootować mi się udało :stuck_out_tongue:

Ja podejrzewam że problem polega na tym że windows xp domyślnie ma w instalatorze instalowanie danych z cd-roma. Nie przewidziano instalacji z pendriva.