Niebieski ekran gdy format dochodzi do 100%

(Luki66664) #1

Witam,

Mam taki problem mój drugi PC nie działa właściwie, mianowicie gdy odpalam komputer, loguje się i po zalogowaniu zaraz wyskakuje niebieski ekran->>BŁĄD<<.Czasem pochodzi on 5 sekund, a czasem 1h i zawsze pojawia się błąd.Pomyślałem, iż gdy zrobię formata będzie dobrze, ale się myliłem.

Gdy formatowanie doszło do 100% znów wyskoczył błąd-niebieski ekran(nawet nie zdążyłem wgrać jeszcze Windowsa XP).Spróbowałem jeszcze raz ale zawsze gdy foramt doszedł do 100% zawsze BŁĄD.W ten sposób nie mam wgranego Windowsa bo nie wiem jak to zrobić.Ludzie pomocy, mam nadzieję, że znajdzie się jakiś fachowiec, który mi pomoże.

(Quba 2) #2

Myślę że może to być wina jakiegoś podzespołu

Odłącz wszystkie niepotrzebne rzeczy od komputera i spróbuj ponownie.

(Luki66664) #3

Niestety cały czas gdy dochodzi do 100% BlueScreen.Pomocy

(Quba 2) #4

Ciężko powiedzieć

Spróbuj sobie zmienić RAM choćby chwilowo sobie pożycz od kogoś.

A jeżeli masz dwie kości spróbuj na jednej lub włóż je do innych slotów.

(Cosik Ktosik) #5

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależoności od Biosu) Zobacz też PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V.Zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Jeżeli uda się Tobie odczytać kod błędu, to sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

(Drobok) #6

może być to również wina badsectora na dysku, spróbuj podzielić dysk na dwie partycje po połowie i każdą sformatować jeśli po formacie jednej jest niebieski ekran a drugiej nie tzn że jest badsector :smiley:

(Luki66664) #7

Jeżeli jest to badsector to muszę kupić nowy dysk?

(Cosik Ktosik) #8

Jeżeli jest bad sektor to robisz zerowanie dysku + remapowanie (zerowanie czyści całkowicie dysk).

Tutaj znajdziesz instrukcję do programu MHDD http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html

Zrób zdjęcie SMART dysku i daj je na forum (tylko punkt 2)

(Drobok) #9

oczywiście może być to też fizyczne uszkodzenie dysku :smiley: