Niebieski ekran i automatyczny reset po nim

Witam serdecznie,

 

Proszę o pomoc w problemie z blue scren’em. Czytałem już trochę i męczyłem się, teraz prosiłbym kogoś pomocnego o analizę.

 

Dysponuję laptopem Toshiba Satelite Pro 650.

 

Windows 7 profesional x64

Intel Core i3

Radeon HD 5145

 

Problem: wczoraj i dziś pojawił się niebieskie ekran - coś tam 000000116. Tyle zdążyłem zobaczyć nim zrobił sie reset. Wczoraj 2x z rana i dziś z rana. Oba przypadki poprzedzał o ile pamiętam jakiś błąd z wyświetlaniem ekranu. Później po tym następował właśnie niebieski ekran i restart. Komputer włączył się wczoraj normalnie a dzisiaj po niebieskim ekranie i restarcie komputer włączył się i momentalnie było 13 aktualizacji do wykonania. Wykonałem je i uruchomiłem ponownie komputer, po czym szukałem co to może być w necie.

 

Znalazłem myk z programem debugger tools for windows.

 

Zainstalowałem, odpaliłem i oto efekt.

 

 

 

 

 

 

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

To akurat pokazuje jakie pliki były wywołane przed crashem - bywa bardzo pomocne :wink:

 

Błąd 116 to zazwyczaj problem z driverem / kartą graficzną, zerknij na ostatni post tu:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-system/bsod-on-startup-along-with-error-message-stop/60a0eb4f-b503-445c-91dd-56dc1e4d280d

Facet całkiem dokładnie opisał dlaczego i co dalej robić.

 

 

P.S. Jak na pierwszy post, to opis problemu świetny  :spoko:

Proponuje aktualizacjię sterowników karty graficznej do najnowszej wersji.

Powinny być dostępne pod tym linkiem:

http://www2.ati.com/drivers/13-12_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe

@clocker

 

No właśnie. W tym sęk, że jak wchodziłem na stronę ati - był komunikat, że jest niezgodność i pobrać sterowników nie mogę, że muszę to zrobić przez stronę producenta laptopa. Więc wszedłem na stronę toshiba sterowniki, tam automatycznie wykryło model mojego laptopa, po czym okazało się, że najnowszy sterownik dla mnie jest z roku 2010, i to ten sam, który mam. Zainstalowałem go jednak mimo to, gdyż różnica była kilku miesięcy. Nie wiem czy coś to pomoże zatem. Swoją drogą dziwne, że od 2010 roku sterownika brak…

 

@drunkula

 

A dziękuję, starałem się jak zawsze sam rozwiązać problem, zanim kogoś będę ‘‘męczył’’. :wink:

Podaję zatem brakujący element:

 

 

 

STACK_TEXT:  

Żadnym debugerem ani programistą nie jestem, ale na moje stack mówi że (olewasz adresację i lecimy od końca):

Microsoft DirectX Graphics MMS system driver (dxgmms1) coś sobie rzeźbi - wywołuje wątek, jakąs komendę renderującą, zmienia pamięć itp i czeka na ich ukończenie, po czym pałeczkę przejmuje DirectX graphics kernel subsystem (dxgkrnl) i próbuje coś odzyskiwać, ale następuje timeout (TdrBugcheckOnTimeout).

Biorąc pod uwagę, że we wcześniej wspomnianym poście jest info o jednej z przyczyn:

to zacząłbym od przeinstalowania DX na najnowszy dostępny dla Twojej karty. Jeżeli jakiś inny był dołączony do laptopa na płytach z driverami, to też warto spróbować.

Ja miałem podobny problem tzn. niebieski ekra i restart i okazło się, że to kości pamięci padły, albo uszkodziły się , czy coś tam się z nimi stało (nie znam się na tym), po wymianie, działa normalnie i wszystko ok.