Niebieski ekran i błędy programów w xp

Witam,

mam następujący problem: od pewnego czasu na komputerze występują błędy w programach

takich jak: gg, przeglądarka [firefox, opera… próbowałem nawet flock’a ale zmiana nic

nie dała]a także winamp czy bitcomet oraz w takich które system sam uruchamia przy starcie [explorer oraz bodajże ze 2

inne sie pojawiły,których nazwy nie pamietam]. Pojawia sie wtedy to klasyczne okienko xp

z błędem w którym możemy wyslac raport do microsoftu i program się zamyka. Ale głównym

problemem jest pojawiajacy się ciagle “niebieski ekran” gdzie najczęstszym błędem jest

problem z plikiem win32.sys plus komunikat PAGE FAULT IN UNPAGED AREA, następuje zrzucanie

pamięci podręcznej na dysk po czym komputer się restartuje. Dzisiaj pojawił się także

problem z plikiem kmixer.sys. Najczęściej “niebieski ekran”

pojawia się przy korzystaniu z przeglądarki a zwłaszcza przy youtube.

Problem występuje od razu po formacie i świeżej instalacji systemu [przy której kabel od

neta był odłączony]

I jeszcze jedno- próbowałem zainstalować sterowniki do karty graficznej [bo zauważyłem

ostatnio pojawiające sie na monitorze piksele w poziomych rzędach, dłuższych lub krótszych

w róznych miejscach…], które wymagają

środowiska Microsoft Framework 2.0 albo wyższej… wszystko przebiegało gładko aż do momentu

kiedy pasek postępu isntalacji był juz na samym końcu i właściwie była ona skończona, pojawił

się wtedy komunikat że wystąpił błąd i wszystkie zainstalowane pliki zostana usunięte.

Używam windowsa xp, antywira NOD32

Spróbuj z włożeniem płyty instalacyjnej winXP, zabootować z niej i wybrać naprawę.

… ehh gdyby to było tak proste to bym nie musiał opisywać problemu na forum…

ostatnio zacząłem spisywać te błędy które pojawiają się na niebieskim ekranie i są to m.in.:

DRIVER_IRQL_LESS_OR_EQUAL

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

oraz błedy z plikami:

usbuhci.sys

dwwin.exe

dxdiagn.dll

ati2dvag.dll

A pamięć sprawdzałeś może ?

Właśnie już poszperałem na googlach i wiem że to wina ramu… zostawiłem tylko jedna kość i wszystkie problemy zniknęły :wink: póki co takie rozwiązanie wystarczy a jak będę miał czas to postaram się pokombinować żeby wszystko działało na 3 kościach tak jak było wcześniej…