Niebieski ekran i reset

Witam, mam problem. Otóż, gdy włączam komputer, podczas logowania się do WinXP pojawia się (dosłownie na pół sekundy) tzw “niebieski ekran śmierci” i komputer się resetuje. Szukając rozwiązania w Google dość często natrafiałam na rozwiązania typu: “wpisz w konsoli w Windowsie…” albo “użyj programu debugger i pokaż log”, jednak ja nawet nie mogę wejść do Windowsa, żeby cokolwiek zrobić, nie mam pojęcia też co może być napisane na niebieskim ekranie, bo jak pisałam, pokazuje się tylko na chwile i zaraz po tym następuje reset komputera. Ustawiłam opcjonalne ustawienia w BIOSie, skanowałam dysk za pomocą CHKDSK (uruchamiany z płyty WinXP) i nic, ciągle tak samo.

Jeśli ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu to bardzo proszę o pomoc.

PS. uprzedzając odpowiedzi - format dysku nie wchodzi w grę, mam bardzo ważne pliki…

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Teraz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

exit

Jeżeli nie idzie, wykonaj punkt 2 lub 4: Przywracanie systemu Windows.

//EDIT:

Odpowiedz jeszcze najpierw na pytanie niżej zadane przez Olcia.

martynarz , spróbuj nacisnąć klawisz Pause/Break tak, żeby bluescreen się zatrzymał.

Możesz uruchomić tryb awaryjny?

cosik_ktosik: dzięki, zaraz wypróbuję Twój sposób.

Olcia: próbowałam “złapać” na “pause” niebieski ekran, ale niestety, nie da się. Po włączeniu opcji “uruchom w trybie awaryjnym”, z wierszem polecenia, lub “Uruchom system Windows z ostatnimi dobrymi ustawieniami” jest to samo: wciąż się resetuje (tyle, że przy “trybie awaryjnym” nawet nie pokazuje się niebieski ekran).

W takim bądź razie pozostaje podmiana plików w konsoli odzyskiwania.

No i jeszcze możesz nacisnąć klawisz F8 i wybrać opcję Wyłącz automatyczne ponowne uruchomienie komputera po awarii systemu, wtedy niebieski ekran się zatrzyma i pozostanie na ekranie. Potem będziesz mogła odczytać kod błędu i napisać na forum jaki to jest kod.

Oczywiście po odczytaniu kodu i po jego zapisaniu, spróbuj podmienić pliki w Konsoli odzyskiwania.

Podmieniłam pliki w konsoli według instrukcji cosik_ktosik, ale nic nie dało.

Na niebieskim ekranie pojawiły się takie napisy:

"informacje techniczne:

STOP: 0x0000008E

(0xC0000005, 0x80529F47, 0xF6C485C4, 0x00000000)"

Jakiś sterownik broi, potrzebna nam jego nazwa. Jeżeli na bluescreenie nie ma to możesz spróbować jeszcze przywracania systemu, link był wyżej.

Możesz jeszcze spróbować uruchomić linuksa live-cd i wrzucić Nam pliki DMP na jakiś serwer, a My spróbujemy je odczytać.

Przypomnij sobie, czy nie instalowałaś ostatnio jakiś sterowników. Bądź usuwałaś. I w ogóle co robiłaś kiedy zaczęły się BSOD’y (Blue screen of death). ;]

Linuxa niestety nie posiadam.

To jest chyba dość istotne: na jednym forum przeczytałam, że błąd jaki mi wyskakuje na niebieskim ekranie wiąże się ze zmianami napięcia (w gniazdku?) i właśnie te blue screeny zaczęły się pojawiać , gdy ktoś z mojej rodziny przesunął kilka cm przedłużacz, do którego był podłączony komputer, monitor i wszystko inne. Przeniosłam komputer do innego pokoju, podłączyłam do innego gniazdka, zmieniałam nawet kabel od zasilacza, ale to nie pomogło.

Dziwne o0

Zmiany napięcia niekoniecznie są przez gniazdko. Gdy jest słabej marki/stary/za słaby zasilacz nie potrafi “podawać” stabilnego napięcia, co powoduje wahania. To może być zabójcze dla zasilacza i/lub komputera.

Podaj markę, model, moc zasilacza.

Zasilacz to: Colorsit en60950 350w

Sorry, jeszcze zapomniałem napisać żebyś podała konfigurację komputera. :slight_smile:

Dodane 24.02.2009 (Wt) 14:02

I jeszcze ile lat ma zasilacz.

Zasilacz ma jakieś pół roku, był w zestawie z komputerem.

Konfiguracja komputera: z tym jest trudniej, bo to nie mój komputer, włączyć się nie chce więc nawet sprawdzić nie mogę… Wiem, że procesor 1x2,0, 1024 RAMu, 80GB dysk

Edit:

Podłączyłam inny zasilacz - to samo. Pobawiłam się trochę odzyskiwaniem systemu, też nic, ale teraz gdy wciskam “uruchom system Windows normalnie z ostatnimi działającymi ustawieniami” pojawia się komunikat, że w katalogu System32/Drivers/ brakuje lub jest uszkodzony plik “isapnp.sys”. Oczywiście podmiana pliku z płytki Windowsowskiej nic nie dała. Chyba wypieprzę ten komputer przez okno :wink:

Hej mam podobny problem co kolezanka. Lecz na niebieskim ekranie pojawia mi sie:

STOP: c0000218 {Awaria pliku rejestru}

Nie jest mozliwe załadowanie przez Rejestr galezi (pliku):

\SystemRoot\System32\Config\SOFTWARE

lub jego dziennika bnd1/2 drugiej kopii.

Jest on uszkodzony, brak go lub jest nie do zapisania.

rozpoczyananie zrzucania ficzynej pamieci.

Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem co mam robic.

Podpięcia nie są mile widziane i proszę o unikanie takich działań

Wsadzacie (ORYGINALNĄ!) płytkę systemu i dajecie “Napraw”. Wtedy pliki z płyty podmieniają się z plikami na komputerze. Powinno zadziałać. Jak nie to chyba jedna rada - FORMAT ](*,)

zazwyczaj jest to spowodowane uszkodzeniem pamięci RAM jak masz możliwość sprawdz na innej kości czy działa komputer… sam miałem takich parę sytuacji z tym bluescreen… pozdro

A jeśli się nie posiada łytki CD z windowsem?

Na RAZIE ZAMIAST WYŁANCZAĆ KOMP UŻYWAM OPCJI WSTRZYMYWANIE SYSTEMU.

Boję się normalnie wyłączyć. Nie wiem do czego służy ten plik.

Można nic nie robić i nic się nie stanie czy naprawa tego jest niezbędna?

Dodane 20.06.2009 (So) 10:30

przepraszam mam brak pliku isapnp.sys lub uszkodzony.

szukalam postow na ten temat,

ale nie mam plyty CD do odzyskania tego pliku w systemie windows xp home edicion

jestem laikiem

nic nie kasowalam

sciagnelam pliki idman517.exe i fwinstall.exe, ale sa nadal zapakowane na pulpicie

nie wylanczam komputera w ogole.

uzywam opcji wstrzymanie systemu

uruchomiony mam avast

co moge zrobic?

ps. polskich znakow celowo nie uzywalam

Dodane 20.06.2009 (So) 10:31

przepraszam mam brak pliku isapnp.sys lub uszkodzony.

szukalam postow na ten temat,

ale nie mam plyty CD do odzyskania tego pliku w systemie windows xp home edicion

jestem laikiem

nic nie kasowalam

sciagnelam pliki idman517.exe i fwinstall.exe, ale sa nadal zapakowane na pulpicie

nie wylanczam komputera w ogole.

uzywam opcji wstrzymanie systemu

uruchomiony mam avast

co moge zrobic?

ps. polskich znakow celowo nie uzywalam

mialem podobny problem,ale to się działo gdy włączyłem gre, i restart

w moim przypadku to sterowniki do grafiki