Niebieski Ekran nie da rady zainstalować XP

Witam

Gdy chce zainstalowac XP az do wyboru partycji instalator windowsa z płyty pracuje ok nastepnie pojawia sie niebieski ekran (odinstaluj kontrolery dysku, dysk moze byc uszkodzony bla bla bla bla). Linux Ubuntu 10.04 zainstalował się poprawnie i śmiga jak ta lala o co tu może chodzić?

help me

Przestaw w biosie tryb pracy dysku z ahci na ide, albo zintegruj programem nlite sterowniki do Twojego kontrolera sata, lub nagraj sterowniki na dyskietkę, włóż ją do flopa i po pojawieniu się instalatora, po chwili pojawi się infromacja wciśnij klawisz f6 - wtedy wciskasz go aż do pokazania się informacji aby wcisnąć klawisz f2. Wtedy w pewnym momencie pojawi(nie pamiętam już kiedy, bo mam obecnie Windowsa 7) się możliwość wyboru sterownika i wtedy wystarczy, że strzałką w dół przejdziesz na model swojego kontrolera i wciśniesz enter. Zostaje Ci jeszcze jedna, prostsza opcja, zamiast XP wgraj Windowsa 7, bo on już ma na płycie sterowniki do kontrolerów sata i oprócz tego jest szybszy od przestarzałego XP, który nie jest już wspierany przez Microsoft w związku z czym nie ma już nowych łatek.

miałem to samo-Windows XP z sp3 i wszystko gra

aaaaaaaa

zrobiłem jak radziłeś Windows 7 i wszystko gra

dzięki !