Niebieski ekran Nvlddmkm.sys

Czyscilem wczoraj laptopa, wymienilem paste termoprzewodzaca na procesorze i karcie graficznej. Zaczęły sie problemy.
Popoludniu pojawil sie bluescreen, że system napotkal problem. Podany jest plik Nvlddmkm.sys
Nue dalo sie nic zrobic, po włączeniu wyskakiwal drugi bluescreen, edt.sys
Touch pad nie dzialal mi.
Zainstalowałem windowsa na nowo, touchpad zaczal działać, wieczorem znowu bluescreen Nvlddmkm.sys.
Czym to moze byc spowodowane? Moglem cos uszkodzić przy czyszczeniu laptopa? Chcialbym zdiagnozować co sie popsulo, jesli cos z części to wymienię

Jeżeli przed czyszczeniem problem nie występował, to na 100% dałeś ciała podczas czyszczenia.
Albo uszkodziłeś fizycznie grafe, albo masz kiepskie zestawione chłodzenie i grafika się przegrzewa, a po jakimś czasie pada…

BS wysypuje Ci od razu po starcie, czy po jakimś czasie używania?
Jak uruchomisz komputer, to monitoruj temperaturę grafiki. Sprawdź jak bardzo wzrośnie przed BS

Jaka powinna byc dopuszczalna temperatura karty graficznej?
Bo z procesorem jest dobrze, mialem ponad 90 stopni przed czyszczeniem, teraz 70-80 gdy jest mocno wykorzystywany np. na grze.
Niebieski ekran pojawia sie po jakims czasie uzywania. Wczoraj np. po godzinie gry, jeszcze troche normalnie uzywalem laptopa i potem sie sypnęło. Nie pamietam tempertury wczoraj grafiki, chyba 70 stopni bylo.
Fizycznie jak mozna uszkodzic? Tylko ją wytarlem alkoholem izopropylowym i posmarowalem pastą, nie wyciagalem jej.

Problem pojawia sie po kilku godzinach normalnego uzytkowania. Sluchajac muzyki, nagle zaczyna cos brzęczec w glosnikach i wyskakuje bs z nviddmkm.sys
Temperatura karty graficznej wg hwmonitor byla w granicach 40 stopni. Laptop chodzil niecale 3 godziny

Mam dwie teorie:

  1. Uszkodziłeś fizycznie pamięci VRAM obok GPU.
  2. Dotykając jakiegoś elementu na płycie głównej (może to być coś od GPU, ale niekoniecznie) spowodowałeś wyładowanie elektrostatyczne, gdyż nie używałeś opaski/rękawiczek ESD.