Niebieski ekran po wyciągnięciu karty SIM i baterii

Laptop nie był wyłączony tylko klapa była zamknięta - przeszedł w tryb uśpienia. Wyciągnąłem baterię i kartę SIM po czym włożyłem baterię i już się system nie włączył tylko wyskoczył niebieski ekran.

Próbowałem wchodzić w tryb awaryjny, ostania dobra konfiguracja, lecz nic to nie dało. Próbowałem naprawić też system zewnętrznego nośnika USB lecz nic też nie dało. Wygląda jakby jakiegoś sterownika nie mógł załadować. W pewnym momencie wyskoczył mi komunikat abym dodał plik z informacją o używanym sprzęcie. Próbowałem też odłączyć modem od karty SIM i odpalić system, lecz też nic nie pomogło.

Nie chciałbym robić formatu dysku, bo na obudowie klucza nie mam do systemu a nie chciałbym instalować bez klucza, bo to sensu nie ma. Laptop też nie posiada partycji recovery, jest jakaś partycja lecz ona zawiera tylko 30 MB.

Na jednym ze zrzutów można zobaczyć, że system jest na partycji D , ale on powinien być chyba na C

Wystąpił błąd 0x7B

b%C5%82%C4%85d%200x7b

Nie wolno wyciągać baterii(teraz już wiesz)gdy laptop jest włączony lub tak jak w twoim przypadku uśpiony bo może to spowodować nawet uszkodzenie płyty głównej,druga fotka pokazuje że system nie wykrywa baterii-by system ją wykrył musi mieć około 30%(tu nie jestem pewien),błąd 0x490 wskazuje że posypał się system rozruchowy.Naładuj baterie,sprawdź w biosie czy bateria jest wykryta jeśli nie to trzeba będzie kupić nową i naprawa systemu:https://www.optimizemswindows.com/windows-7-fails-to-boot-fix-error-code-0x490/

A te programy Systimizer – PC Cleaner i Internet Booster to w jakim środowisku pracują? Chodzi mi o to jak mogę je uruchomić. System mi nie działa to mam wyciągnąć dysk i pod inny komputer podłączyć czy pod USB startują przy uruchamianiu Biosu? Jeżeli mam podłączyć dysk pod inny komputer to będzie problem, bo to dysk z szyną M2

Komunikat z baterią już nie występuje w Biosie ją widać. Sądziłem, że chodzi o baterię tą małą 3 V czy 5 V co jest na płycie.

Z tym programem to na razie daj sobie spokój-spróbuj z dyskiem z systemem.

Czyli wyciągnąć dysk i podłączyć do innego sprawnego kompa? Będzie problem bo system co nie odpala jest na dysku ze złączem m2. Nie podłącze go pod inny komp, bo nie mam tam takiego złącza.

Podłączyłem pendriva z systemem i uruchomiłem naprawę z USB lecz, wyskakuje taki komunikat jak w pierwszym poście. Zamknąłem i uruchomiłem konsolę i wpisałem BOOTREC.EXE /FIXMBR i uruchomiłem ponownie i ten sam błąd wywala i wyskakuje okienko z zalecaną automatyczną naprawą, klikam w to i wyskakuje komunikat, że narzędzie do naprawy systemu nie może automatycznie naprawić komputera.

Może jak był system uśpiony to może usunąć plik z hibernacją?

Plik z hibernacją możesz usunąć z wiersz poleceń: powercfg -h off>enter i zobacz czy to coś zmieni w kwestii naprawy dysku.Dysk z systemem w biosie masz (first boot)C:windows czy dalej D:Windows?.

Nazwa powercfg… nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy - tak wyskoczyło.

Opcje odzyskiwania systemu jak mam włączone to pisze mi: System operacyjny: windows 7 na dysku D: dysk lokalny.

Miałem ustawione w biosie kolejność USB, dysk HDD (IRRT), zmieniłem teraz kolejność. W biosie mam możliwość wyłączenia WWAN, WLAN, bluetooth, serial port, usb port, media card, mikrofon - może wtedy nie będzie próbowało ładować sterownika?

Mam ustawione sata IRRT, nie powinno być AHCI czy ATA?

Tak wygląda podział dysku, na partycji D jest system

Ustawione powinno być AHCI,uruchom cmd - wiersz polecen jako administrator i wpisz w nim:
sfc /scannow i zobaczysz co ci wyskoczy.
Spróbowałbym jeszcze z dyskiem naprawy w7:http://chomikuj.pl/wm1961/*40++Programy/Windows+7/*40++Boot+iso+-+Dysk_naprawy_Windows_7_64-bitowy,5185838419.rar(archive) jak to nie pomoże to reinstalacja systemu cię czeka.

Jak mam uruchomić konsolę jako administrator? Wchodząc w opcję odzyskiwania systemu?

wpisałem sfc /scannow - rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Kolejny monit:
Istnieje oczekująca naprawa systemu, której ukończenie wymaga ponownego rozruchu. Ponownie uruchom system i ponownie uruchom sfc.

Po ponownym uruchomieniu system odpalił i wyskoczył monit: przywracanie systemu zakończyło się pomyślnie. System został przywrócony do stanu 2017-08-26 17:42:19. Przywracanie nie miało wpływu na dokumenty użytkownika.

Pora chyba wyciągnąć klucz z systemu puki działa i przenieść ważne pliki na drugą partycję.

Może odpalić linux live i pod nim usunąć plik hibernacji? Ewentualnie może z innej siódemki załadować plik boot?

Ten dysk naprawy mogę utworzyć na bootowalnym USB czy musi być płyta?

Dysk naprawczy to tylko kopia dysku instalacyjnego bez plików systemu. Masz instalkę na DVD lub penie to masz dysk naprawy. Tylko przy uruchomieniu instalacji klikasz na “napraw system”

Jak usuniesz plik hiberfil.sys to już nie będziesz miał opcji hibernacji.Z kluczem to tak łatwo nie pójdzie-ten widoczny tam w Mój komputer>właściwości nie jest prawdziwym kluczem systemu,prawdziwy klucz może być w biosie wtedy instalujesz system i klucz jest automatycznie ładowany z biosu-czy tak jest w twojej sytuacji nie wiem,próba to 50/50 szansy że się uda lub nie.Można spróbować Windows Product Key Viewer:http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.znalezc.i.odczytac.klucz.produktu.Windows,819 .
Płyta czy dysk co wolisz to możesz wybrać.

Przekopiowałem co potrzebne na drugą partycję i programem magical jelly bean wyciągnąłem klucz siódemki i offica. W biosie mam tylko servis tag.

Zamknąłem system, włożyłem kość RAM(wcześniej ją wyciągnąłem, wyciągnąłem ja już po tym jak nie chciał odpalić system) i nie mogłem laptopa uruchomić. Świeciła się 9 w kłódce, wyłączyłem ją. Jedno źródło mówi, że jest to ikona informująca o włączonym numlocku a inne, że problem z RAM, lecz w moim przypadku chyba informuje o włączeniu/wyłączeniu numlocka, bo widzę, że jak klikam na numlock to zapala się i gaśnie. Wyciągnąłem kość RAM i system już się nie załadował tylko blue screen, włożyłem inną kość Ram lecz to samo, także jestem w tym samym punkcie. Ponownie zrobiłem uruchomiłem odzyskiwanie systemu i wpisałem w konsoli sfc /scannow lecz teraz już nie odpala system.

Gdy wyciągam, baterię widzę, że zegar w biosie się resetuje. Czyżby ten model (dell e4200) nie posiadał na płycie tej małej baterii? Zauważyłem, że jak ustawiam datę i godzinę to przycisk zatwierdzający mam wyszarzony lecz jak wchodzę ponownie do biosu data się zapisuje.

Czyli jak mam na pendrive bootowalnym obraz całego systemu i to co kameleon5 podesłał to jest to samo czyli dysk naprawczy? Z tym, że ja mogę z pendriva zainstalować ponownie system a z tamtego linku tylko naprawić?

Z mojego linku możesz tylko naprawić system,bez pamięci ram laptop się nie uruchomi,sprawdź piny w gnieździe pamieci,tą baterie od biosu też można wymienić.Czyli laptop się nie włącza?-czy pokazuje jakieś błędy?.

Astor44: to nie jest inspirion tylko latitude e4200, taka 12 calówka.
Jak uruchomiłem system to system był na partycji C:, na tych zrzutach pokazuje, że na D jest a C jest zarezerwowane przez system.

Ja mam usb bootowalny z całym systemem i odpalam z niego “napraw”. Lecz bez tego dysku, też mogę uruchomić naprawianie.

kamelon: jeżeli wyciągnę kość RAM to bios się uruchamia i wyskakuje tak szybko blue screen, że nie jestem w stanie go zobaczyć. Następnie wyskakuje automatyczne odzyskiwanie.

Laptop po wymontowaniu kości RAM ma na płycie wbudowane 1 GB RAMu. Piny wyglądają OK.

Zrób format np. GParted Live on USB i zmień partycje,zrób partycje C a jak potrzebujesz jeszcze jedną to D.