Niebieski ekran przerwał pracę komputera (nie BSOD)

Witam! Mam dziwny problem, ponieważ na netbooku mojej znajomej podczas ogladania filmu wyskoczyl niebieski ekran (nie BSOD) i komputer nie reaguje. Postawilem na nim Win 7 x86 i wszystko pieknie dzialalo. Czy wie ktos moze o co chodzi? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Robisz restart i co? Nadal niebieski ekran czy komp w ogole się nie włącza?

Bios się włącza czy też nie?

Po reboocie i przerwie okolo 10h odpalilem go ponownie i znowu chodzi spokojnie… Wlaczylem mu pare aplikacji zeby go troche pomeczyc i nie powtorzylo sie… Poprostu wywalilo niebieski ekran

Dwa ostatnie zdania są sprzeczne.

To poprostz wywalilo niebieski ekran odnosic sie mialo w moim zamysle do sytuacji zanim wykonalem restart. Wybacz ze bylo nie zrozumiale.

Być może sytuacja się powtórzy i trzeba będzie odczytać plik zrzutu,aby poznać przyczynę.

Niestety tak też się stało, jednak jak odczytac ten plik?

Dodane 02.07.2012 (Pn) 17:29

Dostalem dokladniejsze dane, jest to blad na ktorym widnieje najpowazniejsza chyba ze wszystkich informacji: parity check / memory parity error, czytalem kiedys ze niby jakies stery sie sypia, tylko jak sprawdzic ktore?

Warto umieścić temat w dziale http://forum.dobreprogramy.pl/hardware-sterowniki-f19.html

Akurat w tym problemie za bardzo się nie orientuję.U mnie kiedy wystąpił BSOD to wiedziałem,że to wina niekompatybilnych ze sobą kości RAM.U Ciebie może przyczyną być karta graficzna.Więc lepiej tam załóż temat.Tytuł może być nawet podobny.

Spróbuj przeinstalować sterowniki od grafiki po płytę. Sprawdź czy w folderze c:\windows\minidump\ nie ma żadnych scrrenców.

Dokładny opis działania z plikami BSOD http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … topic=15.0

Co do kosci RAM to szalenstwa tam nie ma, bo jest tylko 1 sztuka.

Wydaje mi sie, ze to chyba tak jak Wy myslicie o tej karcie graficznej. Przeinstaluje sterowniki i dam znac.

Dzieki wielkie narazie za pomoc :slight_smile:

Dodane 03.07.2012 (Wt) 21:29

Udałe się to narazie ogarnąć, odinstalowałem stery od grafiki i pozwoliłem Siódemce samej jakieś zainstalać, wszystko gra jak powinno, narazie. Dzięki za pomoc, gdyby coś jednak się działo to będę Was prosił dalej o pomoc :stuck_out_tongue:

Ale mam nadzieję, że już będzie spoko ![-o<