Niebieski ekran przy wlączaniu komputera


(Him Shadow) #1

witam

przy wlączaniu komputera pojawia mi sie niebieski ekran (zdjecie ekranu poniżej), system windows zaczyna się ładować ale w pewnym momencie pod obudową komputera słychać krótki dźwięk, takie pstrykniecie, wtedy pojawia się ten ekran. próbowałem uruchomić tryb awaryjny, ostatnie działające ustawienie, odłączałem wszystkie urządzenia (oprócz myszki i klawiatury) ale to nic nie dało. przed ostatnim wyłączaniem komputera nie robiłem nic co mogłąby zaszkodzic działaniu komputera. prosze o pomoc

zdjęcie niebieskiego ekranu:

http://www.voila.pl/409/kp3v6/index.php?get=1&f=1


(Marek Krakus) #2

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind ... od-a11.htm


(Kamilmlody5) #3

Zaponaj się z błędem na stroniemicrosoftu.

Jeżeli to nie podziała to sprawdź czy fizycznie dysk nie został uszkodzony(jakimś programem diagnostycznym dysku twardego).

Krótko mówiąc coś nie tak z dyskiem twardym. Ja do tych rzeczy powyżej proponuję również zeskanowanie dysku za pomoca chkdsk.


(Him Shadow) #4

Próbowałem bawić się kablami ale to nic nie dało, nie mogę w żaden sposób wystartować z płyty bo mam zepsuta kieszeń cd. chciałbym sprawdzic dysk podłaczając go pod innego kompa, mam taki kabel ide-usb, ale ten dysk ma wejście ata, chciałem sie dowiedzieć jak podłaczyc dysk ata pod inny komp, najlepiej przez usb.

-- Dodane 05.08.2011 (Pt) 10:52 --

Czy za pomocą takiego kabla http://allegro.pl/adapter-usb-sata-ata- ... 51921.html połaczę dysk ata przez usb z innym komuterem