Niebieski ekran śmierci w czasie instalacji Win XP

Chce zainstalować xp’ka. Po załadowaniu plików instalacyjnych windowsa, pokazuje się niebieski ekran, który nieumożliwia dalszego instalowania xp’ka. Obecnie jest windows seven. Chce zainstqlowac xp’ka z tego względu, że na laptopie troszku starszym xp będzie lepiej chodzić, niż seven. Wracając do tematu. Czego może być przyczyna, jeśli chodzi o błąd? Z poziomu windowsa nie zainstaluje xp, gdyż wiadomo, że seven windows nieumożliwia takiego zainstalowania, jeśli system jest starszy, niż seven.

za drobne błędy przepraszam, jeśli eystępują - piszę ze Smartphone.

podaj model laptopa

to wcale nie jest takie oczywiste

na moim starym byłym komputerze 7 letnim, win7 chodził lepiej

Czy możesz podać informacje z bsod (kod błędu i ewentualnie sterownik powodujący błąd) lub umieść zdjęcie?

Model laptopa to “lenovo Y530”. Zdjęcie mogę zrobić z niebieskim ekranem, ale nie obiecuje, że będzie do wysokiej jakości zdjęcie. Zastanawiam się teraz, czy może przeinstalować windowsa seven.

Hej,

Zintegrowałeś sterowniki do kontrolera SATA dysku lub przełączyłeś go w BIOS’ie na tryb natywny IDE?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak. przełączyłem w BIOS’ie na natywny IDE, co się okazało.

masz tam C2D 2GHz i 3 GB ramu w sumie to możesz na nim zostawić 7 nie widzę sensu cofać się do XP

7 powinien chodzić nawet lepiej bo skorzysta z 2 rdzeni a XP umie obsłużyć tylko jeden

Tak też zrobiłem. Przeinstalowałem na W7 x86. Działa póki co nieźle.