Niebieski Ekran- STOP

Witam.

Mam problem. Chwilę po włączeniu gry włącza mi się niebieski ekran stop… nie mam pojęcia dlaczego.

Dowiedziałem się z innych wątków na forum, że najważniejsze jest to, co jest napisane po STOP. U mnie, jest to coś takiego:

STOP:0x000000D! (0x00000028, 0x00000002, 0c00000000, 0xBA39F169)

***USB.PORT.SYS- Address Ba39F169 base at Ba397000, Date Stamp 41107d62

Czy moglibyście mi pomóc i napisać co jest grane??

Jeśli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje jak sprzęt itd. to piszcie, a na pewno podam.

Spróbuj sprawdzić co powoduje Blue Screen’a. Pomoc uzyskasz tutaj

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem tak, jak jest napisane w tym poradniku, ale niestety, mi wyświetliło się tyle:

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 100000D1, {c, 5, 0, ba093e44}

***** Debugger could not find nt in module list, module list might be corrupt, error 0x80070057.

Kurde, co mam robić?? :frowning:

Mam wrażenie, że chodzi tu o niezgodność, któregoś ze sterowników płyty głównej (wskazuje na to kod błędu). Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta i je zainstaluj (stare wyrzuć).

OK, tak zrobię i zobaczymy co sie będzie działo.

w takich wypadkach najlepiej przetestować pamięć ram, zepsuty ram jest przyczyną wielu problemów w szczególności niebieskich ekranów błędów.

Błąd z portcls.sys dotyczy problemów z KB888111 (jest to część tej poprawki). Zainstaluj ją jeszcze raz: http://assets.maxdata.com/?id=116100

a potem zobacz sterowniki audio.

Może ktoś podać jakiś sprawdzony program, do przetestowania pamięci RAM, aby sprawdzić, czy wszystko jest z nią w porządku??

cosik_ktosik - zainstalowałem poprawkę jeszcze raz, uruchomiłem grę i znowu wyskoczył blue screen… tym razem, po STOP, wyświetliło się tylko tyle:

***STOP: 0x000000FE (0x00000005, 0x8937E0E0, 0x11063038, 0x89568758)

Jak mam sprawdzić sterowniki audio??

Do sprawdzania ramu: Memetest86

Co do sterowników, to chodziło mi, abyś je zwyczajnie zainstalował.

Co do błędu 0xFE, jest niby jakaś poprawka, więc może skontaktuj się z Microsoftem: http://support.microsoft.com/?kbid=331988&sd=RMVP

OK, dzięki za odpowiedź… Tak w ogóle, to zauważyłem, że niemal za każdym razem, wyskakuje inny klucz błędu… :frowning: bezsensu.

dlatego wielce prawdopodobny jest błąd pamięci ram, bo wszystko z niego korzysta i raz będziesz miał błąd pliku sterownik, raz błąd jądra system itd…

jaki masz ram i na jakiej płycie?

do przetestowania rzeczywiście najlepiej użyć wspomnianego Memtest86.

Płyta główna: Asus A7V8X-X

Pamięć fizyczna: 1GB (PC3200 DDR SDRAM) i 256 mb (PC3200 DDR SDRAM) (everest: 1280 MB (PC3200 DDRSDRAM)

Dzisiaj postaram się użyć tego programu. Rozumiem, że muszę nagrać go na płytkę i następnie uruchomić z niej komputer??

Tak, dokładnie. Nagrywasz jako obraz, gdyż ten plik (ISO) takowym jest: Nagraj obraz na dysk

Ciekawe jest to, że jak uruchomię grę bez płyty ( w tedy nie ma w niej żadnych dźwięków) wszystko jest OK.

Sterowniki od płyty głównej w tym od dźwięku zainstalowałem na nowo.

Dzisiaj przeinstaluje jeszcze do karty dźwiękowej.