Niebieski ekran - unmountable_boot_volume

Witam !!

Mam na kompie rzeczy siostry z jej twardziela i jak to strace to katrup!

Miałem ten sam problem. Mi pomogło dociśnięcie taśmy przy dysku twardym. Ale możliwe że problem ten jest następstwem instalacji jakiegoś nowego oprogramowania, lub sprzętu, jeśli cos instalowałeś to usuń to w trybie awaryjnym. Sprawdź także, czy dysk twardy chodzi w trybie DMA, jeśli nie, to przełącz tryb właśnie na DMA. To powinno pomóc.

Zaraz spróbuje docisnąć, ale nic nowego nie istalowałęm a do kompa sie nie da wejść nawet przez awaryjny.

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 13:41

Dciśnięcie nie pomogło, do awaryjnego sie wejść nie da, ale i tak nic nie instalowałem a nie wiem gdize to DMA sprawdza i daje.

Wykonaj sprawdzenie dysku/partycji jak w linku najpierw:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

czyli co mam zrobić ? Powiedz a nie dawaj linka ! Ja nie uruchamiałem żadnego actiwexu !

A masz problem w czytaniu w naszym języku,mój post w podanym linku.

zrób jak pisze @JNJN czyli konsola odzyskiwania i zapodaj komedne

Następnie sprawdź podłączenie swojego dysku, czy chodzi na Primary/Master

Spróbuj uruchomić kompa w Trybie rejstrowanym

Sprawdz również pamieć Memtest86

Ejj a gdzie ja mam to wpisać? Nie znam sie !

/p /r - o co w tym chodzi? gdzie to wpisać ? i kiedy !?

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 12:10

to ja mama zrobic to R i potem to chkdsk? a gdzie sie to włącza?

Jajon , start do konsoli odzyskiwania w ten sposób:

Następnie wpisujesz to:

Ma to wygladac tak:

*C:\Windows* chkdsk /r

po zakończeniu tej operacji po pojawia Ci się znak zgłoszenia C:\Windows i po nim wpisujesz fixmbr.

To co pogrubiłem już bedziesz miał wpisane automatycznie!

ee…mam jednak jakby…ale wybieram z 2 bo jeden jest a drugi nie dokonczony…jeden dzialajacy drugi nie…to wybrac 1 czy 2? bo ten niedzialajacy to nie zainstalowany nawet do konca…

Jajon , wybierz 1.

nei było nic do wybierania tylko r wcisnac i shkdsk i jescze robie

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 21:40

Wielkie dzięki ! Już chodzi pisze ze swojego kompa… tylko nie wiem czy czegos nie zrypalem bo jak zrobilem Chkdsk to nie bylo c:\windows\ tylko samo c:\ i na samo c:\ dałem FIXMBR…może nic z tego nei wyniknie poznej co? Na razie chodzi… Dzięęęęki ! Masz u mnie Wielkiego ++PLUSA+ !