Niebieski Ekran w czasie ładowania się WinXP

Problem polaga na tym iz Włączyłem Rozruch CD w czasie startu komputera i uruchomiłem Naprawe(instalacje) WinXP po tej operacji… Za karzdym razem jak zaczyna ładować się Win wyskakuje niebieski ekran… Prosze o jaką kolwiek pomoc rade…

Mało danych,jakie błędy wywala komp.

A przed naprawą systemu co się działo.

czyli naprawiałeś system, i teraz podczas rozruchów blue screen. Zformatuj całkowićie partycję systemową.

Coś pisze na tym niebieskim ekranie ??

Przed naprawą był kłopot z winLog a teraz komputer nie chce się wogule włączyć… nie wiem co pisze na tym niebieskim ekranie po widac go nie całą sekunde… Co mam dokładnie zamieścic na forum ??

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 16:54

A co do Zformatowania Jak sformatować Patrycje systemową krok po kroku… ?? mam nadzieje ze nie bede zmuszony tego urzywąc…

Rozumiem, że masz teraz aktualnie zainstalowanego Windowsa XP i chcesz zrobić reinstalkę czyli instlację bez wcześniejszego formatowania partycji z obecnym systemem.

Proszę podaj kilka następujących rzeczy:

  1. Czy instalujesz system taki jaki jest. Tzn. jeśli masz XP z SP2 to chcesz zainstalować XP z płytki na której jest zitegorwany XP z SP2?

  2. Jaką masz konfigurację sprzętową komputera?

  3. Czy pojawiały się jakieś błedy jeszcze przed próbą zrobienia reinstalki?

Proponuję zajrzeć do tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=98605

na niebieskim ekranie powinien byc numer bledu jaki sie pojawia, wiec przepisz go i ptem na google.com sprawdz co on oznacza, mi to pomoglo kiedys

Mam Orginalnego WinXp z SP2 teraz aktualnie zainstalowany na dysku D: Co do konfiguracji systemu nie wiem jak sprawdzic jestem totalnie zielony…

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 17:08

Zaden błąd wczasie reinstalki się nie pojawia…

Ciężko się z Tobą rozmawia. Cóż, zacznijmy od samego początku.

Reinstalacja - Polega na tym, że się uruchamia komputer z nośnika z Windowsem XP i wybiera się opcję instalacji. W tym ceu należy nacisnąć klawisz Enter , potem postępuje się według poleceń instalatora itd.

Tylko w tym przypadku instalujesz tam gdzie masz obecnie zainstalowany system - bez wcześniejszego formatowania tej partycji.

Możesz poczytać:

:arrow: Reinstalacja XP

Instalacja - Uruchamia się komputer z nośnika z Windowsem XP, odpowiada się nie na pytanie naprawy obecnej instalacji systemu i dzięki dość wygodnemu jakby programowi służącego do partycjonowania formatuje się partycję na, której obecnie zainstalowany jest system, a potem instaluje się system od nowa.

W przypadku Reinstalacji nie traci się żadnych danych, które są aktualnie na partycji systemowej. Opcja ta tylko naprawia (nadpisuje) pliki systemowe. Aby to zrobić trzeba instalować taką samą wersję jaka jest zainstalowana. Czyli jeśli zainstalowałeś czystego XP’ka,a potem zainstalowałeś do niego SP2 w celu poprawienia bezpieczeństwa to teraz nie możesz tak sobie po prostu zrobić reinstalki ponieważ potrzebna jest płyta XP ze zintegrowanym SP2. W przeciwnym razie reinstalka prawdopodobnie się nie uda i tutaj pytanie - Jak jest u Ciebie z SP2 w systemie ??

Poza tym kiedy ten błąd Ci się pojawia? Może udaje Ci się zrobić reinstalkę i podczas uruchamiania systemu? Albo może podczas robienia samej reinstalki?

Konfigurację sprzętową komputera można sprawdzić na kilka sposobów:

  1. Można zainstalować jakiś program (np. EVEREST Home Edition ), który pokaże konfigurację. Ale do tego potrzebny jest działający system Windows.

  2. Poszukanie karki z konfigurację, która powinna być dołączona przy kupnie PC.

Może zainstalował coś i BootScreen mu się podmienił. Może to po prostu obrazek nie błąd!

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 16:30

Wtedy pomoże tylko ReInstalka.