Niebieski ekran w paski na monitorze?


(_Mati99_) #1

Witam! !!

Po jakimś czasie korzystania z komputera robi się taki niebieski ekran w paski. Zdjęcia w załączniku. Sprawdzałem już pamięci ram, a karta graficzna kupiona miesiąc temu.

Dokładna specyfikacja komputera

CPU: Core 2 Duo E8400

GPU: Gigabyte radeon r7 250x 2gb

Płyta Główna: Msi p35 neo 2

Zasilacz: Silentium Pc Vero M1

Ram: 4gb Kingston

Dysk: 500gb seagate

Czy może być to wina płyty głównej?

Bo czasami ma takie dziwne odpały

Z góry dzięki za odpowiedż!

post-257325-0-09801200-1433953231_thumb.


(Adadak) #2

Jeśli to się dzieje przy bootowaniu, to znaczy, że mamy uszkodzony BIOS. Sprawdź kondensatory, czy nie są spuchnięte.


(_Mati99_) #3

Nie napotkałem się na ten problem przy bootowaniu. Spróbuję od nowa zainstalować bios


(Krysti191o) #4

Ja mam tak przy botowaniu, przechodzi ekran jakby miał się zaraz miało nastąpic ładowanie systemu ale nie startuje i mam biały ekran albo różne paski itp


(Guiness) #5

Nie ma pewności czy to wina płyty głównej, może być coś np. z matrycą monitora. Dzisiaj już drugi raz napiszę tę samą poradę :slight_smile: - podłączyć monitor pod inny komputer i będzie wiadomo czy to nie wina monitora. Spróbuj i daj znać.


(_Mati99_) #6

Na innym monitorze robi to samo.

A czy jest możliwe takie coś że slot pcie Express x16 1.0 ma problem z kartą graficzną, bo ona obsługuje 3.0


(Guiness) #7

Jeśli urządzenie obsługuje standard 3.0 to i te niższe też, po prostu jest ograniczona przepustowość danych (mniejsza wydajność) - dla tej płyty ta karta jest trochę za dobra.

Te paski zaczynają się robić w jakichś określonych sytuacjach (np. włączanie gry) czy też bez powodu, nawet jak komputer jest włączony i nic się na nim nie robi?

To trochę wygląda jak utrata kontaktu styków albo ścieżek po nagrzaniu. Tak jak kolega wyżej pisał kondensatory na płycie nie są rozdęte? Wyjmij kartę i przeczyść styki te od płyty główniej. Sprawdź czy styki zasilania dobrze trzymają.


(Ja$) #8

(hindus) #9

Mi taki efekt robiło żelazko włączone w drugim pokoju. Rozwiązaniem było przejście na listwę bez uziemienia.


(_Mati99_) #10

(Ja$) #11

Kolego listwa zasilająca komputer powinna mieć bolce uziemiające i filtry: przeciwprzepięciowy ewentualnie dodatkowo przeciwzakłóceniowe. Powinna być dołączona do sprawnego gniazda sieciowego ~230V z uziemionym bolcem (sieć trój-przewodowa) lub zerowanym (sieć dwu-przewodowa - zero robocze sieci podłączone do jednego kontaktu i bolca). Listwa zasilająca nie powinna być tylko rozgałęziaczem. Więcej w tym artykule, poczytaj: http://tnij.at/49441.

 

Co zaś się tyczy szukania spuchniętych kondensatorów to wydaje mi się, że ta czynność jest zbędna, gdyż “choroba opuchlizny kondensatorowej” dotykała zazwyczaj zwykłych kondensatorów elektrolitycznych, zaś Twoja płyta “uzbrojona” jest w kondensatory polimerowe, ale dla pewności możesz sprawdzić.

 

Natomiast jeśli chodzi o kartę graficzną to jeśli dalej będziesz miał z nią jakieś kłopoty to skorzystaj z dobrodziejstwa gwarancji, niech ją naprawią lub wymienią na nową. Nie męcz się wydałeś na nią swoje ciężko zarobione pieniądze i masz być z niej zadowolony.