Niebieski ekran w Windows XP SP3 po podłączeniu pendrive

Witam

Może ktoś się spotkał z podobnym problemem.

Mianowicie u mojej koleżanki od momentu zainstalowania sp3 w windows XP. po podłączeniu pendrive, wyskakuje niebieski ekran i trzeba zresetować komputer. Nadmieniam że problem nie występuje przy każdym podpięciu pendriva tylko co jakiś czas.

Ów problem co pisałem wyżej zaczął się pojawiać po wgraniu SP3 wcześniej nie występował.

Będę wdzięczny za ewentualną pomoc i sugestie.

Czy używasz zawsze tego samego portu usb, spróbuj róznych?? Może jeden z nich padł. Proponuję na początek uaktualinić sterowniki płyty głównej to może pomóc. Zobacz też czy nie ma jakichs blędów w Menadżerze urządzen.

Dodane 19.10.2010 (Wt) 19:03

Czy używasz zawsze tego samego portu usb, spróbuj róznych?? Może jeden z nich padł. Proponuję na początek uaktualinić sterowniki płyty głównej to może pomóc. Zobacz też czy nie ma jakichs blędów w Menadżerze urządzen.

Dodane 19.10.2010 (Wt) 19:04

Hmmmm coś mi się zdublowało… :slight_smile:

można też w menadżerze urządzeń odinstalować wszystkie kontrolery usb i pozwolić by system wykrył “nowe” urządzenia i zainstalował do nich na nowo sterowniki.

Nie zawadzi też sprawdzić kompa na obecność szkodników.

Porty oczywiście zmieniałem , nie miało to wpływu, problem się powtarzał. W menadżerze urządzeń nie ma problemów.

Zasadniczo wszystko jest ok z systemem. Tylko ten problem się powtarza. Po prostu chciałbym wiedzieć co jest nie tak.

Rzeczony komputer znajduje się w drukarni zatem nie bardzo jest możliwość eksperymentów. Podkreślam problem zaczął się pojawiać po zainstalowaniu SP3

Czy próbowałeś z innymi pendrivami? Możliwe że sama pamięć przenośna jest uszkodzona i akurat w tym konkretnym przypadku powoduje jakieś zgrzyty. Ewentualnie przy doinstalowywaniu SP3 coś trzasnęło ze sterownikami, ale to raczej dziwne… jak reinstalacja standardowych driverów USB nie pomaga to można spróbować przeinstalować sterowniki od płyty głównej, a jak nie to no to pozostaje format i robienie systemu “na czysto” celem wyeliminowania błędu systemowego. Jeżeli się powtórzy to znaczy że jednak port albo sama pamięć.

Tak problem występuje z innymi pendrivami, tutaj reguły nie ma, i jak pisałem wcześniej nie zawsze występuje problem.

Jak dla mnie to pozostaje uaktualnienie sterowników do płyty. Miałem kiedyś podobny problem tylko z drukarką i w tym wypadku system robił freez i trzeba było robić restart (nie zawsze)