Niebieski ekran z bialymi napisami i po chwili restart

To juz moj 3ci temat o ile dobrze pamietam, ale problemow mam z ta vista wiecej niz z 50 zwierzetami w domu. Do rzeczy:

Na poczatek, najgorszy blad, poprzez ktory nie moglem nawet uruchomic komputera zalatwiony, ale pojawil sie nastepny, komputer sie wlacza bez problemu, wszystko gra… Po kilku godzinach pracowania komputer sie zawiesza i po 2-3 minutach takiego stania pojawia sie niebieski ekran z bialymi napisami, te napisy to mianowicie taki blad:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.


KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR


If this is the first time you've seen this error screen, restart your computer. If this screenappears again, follow these steps:


Check to make sure any new hardware or software is properly installed.

If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.


If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory option such as caching or shadowing.

If you need to use safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup options, and then select safe Mode.


Technical Infromation:

STOP: 0x0000007A (0xC0403B78, 0x000000E, 0x2668S860, 0x8076F296)

model laptopa to: Sony VAIO vgn-cr11z a vista to vista home premium OEMAct

pomocy.

Kontroluj temperatury…

Użyłem słownika i to mi napisało:

kwestia była odkrywana i Okna był zamykany na dół zapobiegać (przeszkadzać) szkodzie do waszego komputera. ZIARNO (ATOMOWY) _DANE _*INPAGE*_BŁĄD Jeżeli to jest pierwszym czasem wy ten błąd ekranu, uruchamiają powtórnie wasz komputer. Jeżeli ten (to) *screenappears* znowu, następują te kroki: Sprawdzenie (kontrolny) upewniać się wszelki nowy towar żelazny albo program komputerowy odpowiednio jest zainstalowany. Jeżeli to jest nową instalacją, pytają (prosić) wasz towar żelazny albo producenta programu komputerowego dla wszelkich okien modernizuje was moglibyście potrzebować. Jeżeli kwestie kontynuują (przedłużać), uszkadzają albo przesuwają wszelki niedawno zainstalował (zainstalowany) towar żelazny albo program komputerowy. Uszkadzają *BIOS* wybór pamięci (wspomnienie) w rodzaju *caching* albo zacieniający (zacienienie). Jeżeli wy potrzebujecie używać bezpieczny Tryb (moda) przesuwać albo uszkadzają składniki, uruchamiają powtórnie wasz komputer, naciskać (ścisk; prasa; żądać; zmuszać) *F8* dobierać (wybór; doborowy) Posuwany *Startup* wybory, i potem dobierają bezpieczny Tryb (moda). Techniczny *Infromation*: PRZERWA (ZATRZYMANIE SIĘ): *0x0000007A* (*0xC0403B78*, *0x000000E*, *0x2668S860*, *0x8076F296*)

Nie wiem o co chodzi,nie jestem super informatykiem :cry:

Wpisz w cmd polecenie chkdsk /f /r

ściągnij program hdtune, przejdź to zakładki error scan, odznacz quick scan i kliknij start.

Zaktualizuj także sterowniki do kontrolera dysku oraz chipsetu mobo…

wpisalem w cmd to co podales i wyskoczyl taki babol: 'Odmowa doestepu z powodu niewystaczajacych uprawnien.

Musisz wywolac to narzedzie przy uruchomionym trybie podniesionych uprawnien’

Ach, zapomniałem napisać, że trzeba uruchomić konsole jako administrator… :confused: Aby to zrobić wejdź w start, w pasek wyszukiwania wpisz cmd, kliknij na cmd ppm i wybierz uruchom jako administrator…

Po przeskanowaniu hdtune’m mam takie cos:

http://img339.imageshack.us/i/123wb.jpg/

cos z tym zrobic?

No to wszystko jasne… Winowajcą błędu jest dysk twardy. Mianowicie masz bad sektory… Wtym momenice nie pozostaje Ci nic innego jak zgranie danych z wszystkich partycji na np. płyty dvd, wyzerować dysk, założyć partycje od nowa i od nowa postawić system… Wyzerować dysk może programem mhdd. Jak to zrobić opisane masz tutaj: http://hddrecovery.pl/programy/MHDD.html punkt 3…

Tydzien temu mialem od nowa stawiany system przez recovery i teraz znowu…?

@edit

Zapomnialem dodac, ze system byl stawiany w serwisie

Niestety, zerowanie dysku powoduje, że cała powierzchnia dysku zapisywana jest zerami, co powoduje skasowanie wszystkich danych łącznie z partycjami, tak więc ponowne stawianie systemu jest nieuniknione…

teraz kolejne pytanie, uruchomilem komputer ponownie, system sie wlaczal okolo 20min po czym wyskoczyl blad - ‘niepowodzenie opcji zabezpieczen’ i sie uruchomil z ta roznica, ze caly pulpit jest zawieszony, Co to moze byc?

@Piotr92

moglbys mi jeszcze pomoc ze znalezieniem odpowiednichsterownikow chipset mobo do mojego laptopa? Bylbym wdzieczny, tym bardziej, ze sam nie moge znalesc…

@edi2

juz sie uruchamia normalnie, ale blad sie pojawia przy odpaleniu niektorych plikow, do tego ikony na pulpicie co jakis czas znikaja i pojawiaja sie znowu…