Niebieski ekran z informacją

Komputer przez kilka dni usiłował zainstalować zbiorczą aktualizację KB4034674 dla Win10 vers, 1703 dla arch x64. Próbował i wycofywał, trochę to trwało. Wczoraj pojawił się niebieski ekran z informacją o błędzie - kod “inaccessible boot device”. Automatyczna naprawa bez rezultatu. Dysk naprawczy również bez wyniku pozytywnego.
Komputer Dell Optiplex 755, Intel Core 2 Duo E8400, płyta QDR 845, grafika Q35 Express Family.

Może dysk pada?

Wrzuć tu smart z obojętnie jakiego programu - może być MHDD - funkcja F8.

Testy wykonane przez ratunkowy dały wynik: wszystko OK

Komunikat wskazuje na niedostępne urządzenie startowe?

Bios widzi dysk?

Naprawa W10 (naprawa podczas uruchamiania), ale z płyty DVD.

Widzi dysk ale z uwagą: unknow device (not present)

Smart reporting: The factory default setting is OFF.

Dysk naprawczy nie może naprawić, Brak myszy i klawiatury, nie ma reakcji na przełączenie do opcji zaawansowanej. Całkowity brak reakcji.

No to możliwe, że dysk umarł?

W biosie znajdź tą funkcję i włącz na On i zapisz bios Save

The factory default setting is OFF

czyli daj na On

Albo dysk podepnij do drugiego kompa jako drugi i test lub użyj MHDD.

Sorry, co to MHDD

Ech…

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Proszę się nie denerwować. Mam swoje lata ale staram się być nie kłopotliwy. Win10 jest aktualizacją darmową z Win7 (ubiegły rok) i nie mam płytki z systemem, mam tylko naprawcze dyski DVD, które na polecenie MS wykonałem przy aktualizacji. Użycie tego dysku powoduje wydanie komunikatu że nie może naprawić i dalej ani rusz. Żadnej reakcji, Tylko odłączenie od zasilania.

Dysk w porządku. Zainstalowałem pożyczony od wnuka Win7 i chodzi. Podany na niebieskim ekranie kod zatrzymania: “Inaccessible boot device” , to uszkodzony plik startowy Win10. Teraz problem z Win10. Nie mam kopii.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

Wrzuć tu screen smart dysku z najnowszego programu HD Tune Pro 5.70, opcja health - ma być cały.

Dysk OK.

Do Pocolog`a - Dzięki za link, ale wnuk pożyczył mi Win7 ale 32. A ja miałem Win10 64. Może to nie problem?