Niebieski ekran

Witam,mam problem ponieważ podczas grania lub innych czynności pojawia mi się niebieski ekran i następuje reset komputera. Co mogę zrobić aby ten niebieski ekran się nie pojawiał.

co jest napisane na tym blue screene ?

ja tez sie spotakalem z tym problemem

moze to byc od tego ze komp nie wyrabia, albo masz za nowego DX,

mozesz zobaczyc kiedy ci sie wylaczy w tym folderze:

C:\Windows\Minidump…

tam sa pliki mozesz je spokojnie skasowac i czasami tam zagladac w celu ponownego skasowanie ;p

jak ktos wiej jak sie pozbyc tego problemu w sposub normalnie nie wychodzac z domu to milo by bylo widziec odp

Fuksik94 przyczyną BSOD’ów może być wiele czynników. Najlepiej podaj najnowszy plik minidump z %SystemRoot%\Minidump.

jak je skasuje to nie będzie punktu zaczepienia, co może powodować BSOD. Te pliki są małe i nie ma potrzeby żeby je kasować.

Zainstaluj nowe sterowniki do grafiki i płyty głównej.

Jeśli nie pomoże to ściągnij i uruchom Memtest-a żeby przetestować pamięć, ewentualnie wcześniej sprawdź czy któraś kość się nie smaży.

Jeśli nie pomoże sprawdź dysk pod kątem błędnych sektorów.

W ostateczności pozostaje przeinstalowanie systemu.

Jaki masz SP bo pamiętam że mnie BSOD dręczył dopóki nie wyszedł SP2, a tak to była katorga lub tak jak wyżej komp nie wyrabia.

Może też być opcja sterowników do karty graficznej wyinstaluj aktualne i jedź na oryginalnych i czy komp normalnie będzie działał

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000c2 (0x00000007, 0x00000cd4, 0x0038001f, 0x88bf6aa0). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini122209-01.dmp.

odczytaj ten plik :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl