Niebieski ekran

Mam probelm. Komputer od jakiegoś czasu wariuje. Wszystko zaczęło się samoistnie: komputer był włączony (nie miałem otwartych programów poza standardowymi), gdy nagle pojawił się niebieski ekran i napis: MACHINE_CHECK_EXCEPTION I błąd o nr 0x0000009c (0x00000004, 0x805463F0, 0b2000000, 0x0070F0F. Czytałem dużo na ten temat. Okazało się jednak, że nie posiadam pliku minidump, który mógłby mi pomóc. Zrobiłem formata w nadziei, że pozbędę się problemu. Cudem po 7-krotnej próbie udało mi sie tego dokonać. Komputer w trakcie instalacji nowego systemu (dysk c był już sformatowany) się zawieszał na chwilę i pokazywało się kolejny raz jakże znane mi niebieskie okno. No ale udało się… Niemniej za każdym razem gdy chciałbym np przeskanować dysk c w poszukiwaniu wirusów, włączyć jakiś program komputer sie restartuje albo od razu pojawia się błąd wyżej opisany. Co może być tego powodem? Jak to naprawić? Z góry dziękuje za pomoc.

Podejrzewam w tym Dysk.

Jeśli masz jakiś Dysk inny to spróbuj na tym dysku zainstalować Windowsa.

Hmm… Dziękuję za podpowiedź. Nie chciałbym jednak tracić całej partycji z drugiego dysku. Inne domysły? :slight_smile:

http://support.microsoft.com/kb/329284/pl

Podejrzany zasilacz, płyta główna. pamięci.

Z doświadczenia stawiałbym w pierwszej kolejności zasilacz i/lub sekcję zasilania procesora.

Tego drugiego bez pomocy elektronika (lub kogoś, kto takie rzeczy już robił) raczej sam nie zrobisz…

Powodzenia :slight_smile: