Niebieski ekran


(Sz Szewczuk) #1

Cześc. Dzisiaj zakupiłem sobie grę Battlefield BadCompany 2 i chciałem sobie pogra na multi. Podczas gry wyskoczył mi niebieski ekran i jak wszedłem w właściwości zdarzenia to mam taki opis "Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x1000000a (0xa0e7db87, 0x00000002, 0x00000000, 0x80515d9f). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini110511-01.dmp. " . Ludzie co mam robic jestem w tych sprawach zielonych jak trzeba bedzie to wypisze moje wszystkie czasci komputera piszcie co mam robic !!


(Marek Krakus) #2

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind ... od-a11.htm -kod błędu odnosi się do ster.karty graficznej-uaktualnij sterownik.

BlueScreenView v1.35

Copyright © 2009 - 2011 Nir Sofer

Web site: http://www.nirsoft.net

Pobierz j.polski


(Sz Szewczuk) #3

Ok spróbuje to zrobic tylko mam pytnko kiedys koleś chciał podkrecic kompa, bo powiedział, że bedzie szybciej chodził i teraz jak uruchamiam jakąś lepsza gre typu Mafia 2 , Sims3 lub wczesniej wymieniany Batllefield BC 2 wyskakują mi takie jakieś fioletowe paski lub takie fioletowo zielone "kropki" bo ciężko to ując i chche cie zapytac czego to może byc wina i czy przez to wyskoczył mi ten błąd ?


(Marek Krakus) #4

To miałeś kręconą kartę,procek?Tak.Te paski i inne takie to artefakty-może to być przyczyną uszkodzenia,przegrzania karty.A ustawienia masz te co ci ktoś ustawił ?

Ten program pokaże co ,jaka była przyczyna,jaki sterownik czy plik odpowiada za BSOD


(Sz Szewczuk) #5

to podaj nazwe programu

-- Dodane 05.11.2011 (So) 17:53 --

ale jeszcze na temat przegrzania kiedys zepsuł mi sie wiatrak od karty graficznej i była bardzo gorąca ale to sie stało po tym jak ten koles podkrecał komputer, a paski pojawiły sie przed spaleniem wiatraku


(Marek Krakus) #6

Mój wcześniejszy post-BlueScreenView v1.35

Masz tam też link.Jest portable ,nie trzeba instalować.

-- Dodane 05.11.2011 (So) 17:56 --

A teraz wiatrak masz na karcie i działa on.No to wiesz już wszystko -rozglądaj się za nową kartą.


(Sz Szewczuk) #7

i na koniec dodaje cos takie go http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... uuebe.png/ tak to wyglada takie cos mi sie pokazuje i jak właczyłęm gre to po 3 min sie komp wyłaczył i mam ostateczne pytanie grafike trzeba wymieniac ?

ale chce powiedziec że te paski pojawiły mi sie po podkrecaniu a nie po spaleniu wiatraka


(Marek Krakus) #8

Ktoś podkręcił ci kompa-ty nie sprawdzałeś temperatur=przegrzanie się czegoś,w twoim przypadku grafiki.Procesory,mobo mają zabezpieczenia przed przegrzaniem.Skoro się wyłączył coś się przegrzewa-procek chyba.

Wróciłeś do ustawień default czy masz dalej te z OC.


(Sz Szewczuk) #9

ja jestem zielony w tych sprawach wiec jak bys mogł to byś pisał "jaśniej" ale myśle że chodzi ci o to czy zmieniałem potem te podkrecenie. Nie nic nie grzebałem w tym zostało tak jak wczesniej

-- Dodane 05.11.2011 (So) 18:34 --

ja jestem zielony w tych sprawach wiec jak bys mogł to byś pisał "jaśniej" ale myśle że chodzi ci o to czy zmieniałem potem te podkrecenie. Nie nic nie grzebałem w tym zostało tak jak wczesniej czyli tak jak ten koleś ustawił. Ale nie wiem czy cos to pomogło ale robiłęm formata bo wyczytałem na forum że może on ustawic poczatkowe opcje


(Marek Krakus) #10

http://www.dobreprogramy.pl/Testowanie- ... ws,42.html wybierz program do testowania grafiki,przetestuj kartę.

Karta prawdopodobnie będzie do wymiany.Jeśli masz gdzie skombinować,pożyczyć taką samą lub podobną kartę,albo przetestuj swoją na innym komputerze.

Ktoś podkręcił ci kompa w bios-ustaw w bios default setting,zatwierdź F10(chyba,nie pamiętam) .A jeszcze lepiej niech ten koleś ustawi ci jak było,najlepiej domyślne bios.


(Sz Szewczuk) #11

Sprawdzajac wydajnosc programem FurMark to "wyłaczył" mi sie monitor nic mi sie na nim nie wyswietlało był caly czarny