Niebieski ekran... :/

Ostatnio podczas uzytwkowania mojego pcta czesto wyskakuje mi niebieski ekran po ktorym musze zresetowac kompa :frowning:

Wyswietla mi sie nastepujacy komunikat:

'Wydaje sie ze przyczyna problemu jest plik: Ntfs.sys

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Na samym dole pisze ze rozpoczeto i skonczono zrzut pamieci fizycznej.

Nie wiedzialem czy dotyczny to Windy wiec napisalem w tym dziale.

Wielkie dzieki za kazda pomoc. Ps: Przeinstalowywalem juz system nie raz :shock: ( Mam winXP prof)

Przyczyn膮 mo偶e chyba by膰 niestabilno艣膰 zasilania przy

zwi臋kszonym poborze mocy oraz ch艂odzenie

Dopiero co wymienilem plyte glowna i procka, czy te problemy moga byc spowodowane zbyt starym/slabym ramem ? zasilacz tez jest nowiutki 8)

czy po tej wymianie by艂 format??

Juz byly ze 3 formaty wlasnie z powodu tego niebieskiego ekranu :cry:

Po prostu w pewnym momecie przy ladowaniu windy wyskakuje niebieski ekran, juz nie pamietam z czym w kazdym razie jest tego malo i chyba pisze cos o problemie z wgraniem pliku systemowego. Zostaje mi wtedy tylko format :frowning:

mo偶e by膰 wiele przyczyn powoduj膮cych dany b艂膮d:

spowodowany przez 

programy antywirusowe. Zwi膮zany jest tak偶e z wieloma r贸偶nymi problemami z obs艂ug膮 

sieci wykorzystuj膮c膮 protok贸艂 TCP/IP, uszkodzony system plik贸w, nie porrawne sterowniki sprz臋tu

Zr贸b tak: 1) jezeli posiadasz antywirusa, wy艂膮cz go w us艂ugach 2) jakie masz 艂膮cze, czy jestes w sieci?? 3) wejdz do Konsoli Odzyskiwani :

chkdsk /r

fixmbr

exit
  1. sprawdz czy nie ma konfliktu sprz臋towego panel sterowania=>> system=>> sprz臋t=>> menadzer urz膮dze艅 5) sprawdzy czy wszystkie sterowniki sa podpisane cyfrowo: start=>> uruchom

    verifier

  2. sprawdz jakie b艂edy pokazuje podglad zdarze艅: start=>> uruchom=>>

    eventvwr.msc