Niebieski słoneczko GG

jak wyżej… co ono oznacza? dlaczego zminia kolor na niebieski?

To oznacza iż ktoś łączy się z siecią gg korzystając z telefonu komórkowego i wykupionego abonentu w sieci era na tą usługę :slight_smile:

Korzystający z sieci gg przez era omnix ma właśnie niebieskie słoneczko

Ja coś czytałem, że takie słoneczko mają użytkownicy jakiejś sieci komórkowej czy cuś :roll:

Tu jest coś napisane

:arrow: http://bluegg.yyy.pl/

tak fajnie tylko ze ja nie lacze sie przez komurke z gadulcem nie mam zadnych wtyczek zainstalowanych… mam normalne sloneczko a po jakims czasie (2 czasem iwecej godzin) wlacza sie niebieski i tak sobie trwa… czasem samo sie wylacza a czasem nie… kolega insynuowal iz ktos moze szpieguje mnie i dlatego mam niebieskie…

hmmm dziwna sprawa.

Jakie gg używasz? Najlepiej zainstaluj v7.1

Najpierw odinstalowujesz gg (z dodaj/usuń programy w panelu sterowania).

Potem ręcznie usuwasz podane przeze mnie foldery:

program files/gadu-gadu; documents and settings/użytkownik/gadugadu/

Teraz czyścisz rejestr jv16.

Na sam koniec instalujesz najnowszą wersję GG (podaną na samej górze)

Jeśli masz windows xp poinstaluj wszystkie łatki ze strony http://www.windowsupdate.com

Jeśli problem się powtarza skanujesz system na szkodniki .

PS. w przypadku wersji 6.1 może pomóc tryb zgodności z win 2000 (ppm na ikonce gg ==> zgodność)

Ale najlepiej zainstaluj wersję 7.1

Jeśli boisz się szpiegowania to dodatkowo skan na szkodniki, instalacja AV i FV oraz w ostateczności log hijackthis na forum.

tak tylko zrobie to wszystko i si eokaze ze na darmo… ja sie chce upewnic czy to moze chodzic o szpiegowanie, bo jesli nie to zostawiam to a niech se swieci nawet na rozowo…

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 22:38

i nie mam zadnych szkodnikow, zlosiwych programow, spywareow, wirusow… wiec nie wiem moze ktos mmi sie wlamuje do kompa?

Masz zainstalowanego dobrego firewalla?

Z darmowych polecam kerio, z płatnych outpost pro:

dodatkowo szukajka: jaki + firewall i przyklejone tematy :wink:

Niebieskie słoneczko nie jest do szpiegowania tylko od tego iż łączysz się przez era omnix. Trochę to dziwne że zmienił się kolor a Ty korzystasz normalnie z gg na komputerze. Jednak ze szpiegowaniem to na pewno mało ma wspólnego!

mam wlaczonego tego windowsowskiego firewall i z BitDefendera…

Jeśli masz firewalla w bitdefender to wyłącz tego w windowsie. Nie potrzebnie tylko chodzi a opcjonalnie mogą się czasem gryźć.

Czyli szkodniki i szpiegowanie raczej odpada.

Instalowałeś jakieś wtyczki: power gg, power project? Może to ich wina.

W innym przypadku spróbuj podanej wyżej reinstalacji.

nic nie instalowalem. mam tylko suche gg bez dodatkow, nawet emotow nie mam, zadnych bajerow, i tak caly komp wyglada-bez zbendych bajerow… a sloneczko dalej niebieskie…

hmmm może masz neta z ery? Era omnix czy blueconnect. Jak zwał tak zwał. Masz?

Niebieskie słoneczko jest również jak korzystasz z GG równocześnie na dwóch kontach. Tzn. zamiast się wylogować z jednego konta i zalogować na drugie , przełączasz się z jednego użytkownika na drugiego. Oczywiście pod warunkiem, że na obu kontach masz ten sam numer GG (np. administrator i zwykły user). To tak jakbyś równocześnie jeden numer wykorzystywał dwa razy.

moj net-radiowka z malo znanej malopolskiej firmy…

konkretnie to robie tak ze moja siostra jest na swoim profilu na gg ja na moim na gg (poruszamy sie przez przlaczanie uztykownika) moze to to!

I macie ten sam numer? jeśli tak to jest przyczyna. Przed zmianą konta trzeba jedno GG wyłączyć, albo z jednego konta się wylogować.

Wyloguj siostrę. Posiedź tylko na swoim koncie użytkownika i swoim gg i będziesz wiedział.

Jak się zmieni to to, a jak się nie zmieni to trzeba dalej szukać :slight_smile:

ok… jakby co to dam znac jutro! dzieks

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 23:52

hmm dajem tu loga na wszelki wypadek:

L

Log jest ok.

Możesz pozamykać porty robakom, dzięki temu zmiejszysz szanse na ich złapanie ;] W tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Możesz zajrzeć: XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

program konnekt, alternatywa gadu gadu, ma taka wtyczke, ze mozna poustawiac zeby bylo niebieskie sloneczko.