Niebieski słoneczko GG

(Mariusz Berstling) #1

jak wyżej... co ono oznacza? dlaczego zminia kolor na niebieski?

(aju) #2

To oznacza iż ktoś łączy się z siecią gg korzystając z telefonu komórkowego i wykupionego abonentu w sieci era na tą usługę :slight_smile:

Korzystający z sieci gg przez era omnix ma właśnie niebieskie słoneczko

(x-awier) #3

Ja coś czytałem, że takie słoneczko mają użytkownicy jakiejś sieci komórkowej czy cuś :roll:

(Bunio) #4

Tu jest coś napisane

:arrow: http://bluegg.yyy.pl/

(Mariusz Berstling) #5

tak fajnie tylko ze ja nie lacze sie przez komurke z gadulcem nie mam zadnych wtyczek zainstalowanych..... mam normalne sloneczko a po jakims czasie (2 czasem iwecej godzin) wlacza sie niebieski i tak sobie trwa... czasem samo sie wylacza a czasem nie... kolega insynuowal iz ktos moze szpieguje mnie i dlatego mam niebieskie...

(aju) #6

hmmm dziwna sprawa.

Jakie gg używasz? Najlepiej zainstaluj v7.1

Najpierw odinstalowujesz gg (z dodaj/usuń programy w panelu sterowania).

Potem ręcznie usuwasz podane przeze mnie foldery:

program files/gadu-gadu; documents and settings/użytkownik/gadugadu/

Teraz czyścisz rejestr jv16.

Na sam koniec instalujesz najnowszą wersję GG (podaną na samej górze)

Jeśli masz windows xp poinstaluj wszystkie łatki ze strony http://www.windowsupdate.com

Jeśli problem się powtarza skanujesz system na szkodniki .

PS. w przypadku wersji 6.1 może pomóc tryb zgodności z win 2000 (ppm na ikonce gg ==> zgodność)

Ale najlepiej zainstaluj wersję 7.1

Jeśli boisz się szpiegowania to dodatkowo skan na szkodniki, instalacja AV i FV oraz w ostateczności log hijackthis na forum.

(Mariusz Berstling) #7

tak tylko zrobie to wszystko i si eokaze ze na darmo... ja sie chce upewnic czy to moze chodzic o szpiegowanie, bo jesli nie to zostawiam to a niech se swieci nawet na rozowo...

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 22:38

i nie mam zadnych szkodnikow, zlosiwych programow, spywareow, wirusow... wiec nie wiem moze ktos mmi sie wlamuje do kompa?

(aju) #8

Masz zainstalowanego dobrego firewalla?

Z darmowych polecam kerio, z płatnych outpost pro:

dodatkowo szukajka: jaki + firewall i przyklejone tematy :wink:

Niebieskie słoneczko nie jest do szpiegowania tylko od tego iż łączysz się przez era omnix. Trochę to dziwne że zmienił się kolor a Ty korzystasz normalnie z gg na komputerze. Jednak ze szpiegowaniem to na pewno mało ma wspólnego!

(Mariusz Berstling) #9

mam wlaczonego tego windowsowskiego firewall i z BitDefendera...

(aju) #10

Jeśli masz firewalla w bitdefender to wyłącz tego w windowsie. Nie potrzebnie tylko chodzi a opcjonalnie mogą się czasem gryźć.

Czyli szkodniki i szpiegowanie raczej odpada.

Instalowałeś jakieś wtyczki: power gg, power project? Może to ich wina.

W innym przypadku spróbuj podanej wyżej reinstalacji.

(Mariusz Berstling) #11

nic nie instalowalem. mam tylko suche gg bez dodatkow, nawet emotow nie mam, zadnych bajerow, i tak caly komp wyglada-bez zbendych bajerow... a sloneczko dalej niebieskie...

(aju) #12

hmmm może masz neta z ery? Era omnix czy blueconnect. Jak zwał tak zwał. Masz?

(Dareks8) #13

Niebieskie słoneczko jest również jak korzystasz z GG równocześnie na dwóch kontach. Tzn. zamiast się wylogować z jednego konta i zalogować na drugie , przełączasz się z jednego użytkownika na drugiego. Oczywiście pod warunkiem, że na obu kontach masz ten sam numer GG (np. administrator i zwykły user). To tak jakbyś równocześnie jeden numer wykorzystywał dwa razy.

(Mariusz Berstling) #14

moj net-radiowka z malo znanej malopolskiej firmy...

konkretnie to robie tak ze moja siostra jest na swoim profilu na gg ja na moim na gg (poruszamy sie przez przlaczanie uztykownika) moze to to!

(Dareks8) #15

I macie ten sam numer? jeśli tak to jest przyczyna. Przed zmianą konta trzeba jedno GG wyłączyć, albo z jednego konta się wylogować.

(aju) #16

Wyloguj siostrę. Posiedź tylko na swoim koncie użytkownika i swoim gg i będziesz wiedział.

Jak się zmieni to to, a jak się nie zmieni to trzeba dalej szukać :slight_smile:

(Mariusz Berstling) #17

ok... jakby co to dam znac jutro! dzieks

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 23:52

hmm dajem tu loga na wszelki wypadek:

L

(adam9870) #18

Log jest ok.

Możesz pozamykać porty robakom, dzięki temu zmiejszysz szanse na ich złapanie ;] W tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Możesz zajrzeć: XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

(Marekwroc) #19

program konnekt, alternatywa gadu gadu, ma taka wtyczke, ze mozna poustawiac zeby bylo niebieskie sloneczko.