Niebieskie linie przy krawędziach menu, okien na pulpicie

Wczoraj zmieniłem kartę graficzną na Geforce 4 mx440 8x AGP, sformatowałem komputer, wgrałem sterowniki w wersji 56.72. Na pulpicie i w programach windowsowskich z prawej strony krawędzi czy to okna czy menu podręcznego czy też na samej myszce pojawia się niebieski pasek, który jakby odbijał białe obszary. Jeśli okno nie jest zmaksymalizowane a pod nim jest pulpit to tak się dzieje, ikony jakby wyglądają bardziej wyblakłe, ale jak tylko się zmaksymalizuje to od razu wygląd jest normalny, w grach nie ma tego problemu, w filmach też nie, przynajmniej nie zauważyłem na razie… To samo z menu START, jeśli je otworze na tle pulpitu to widać przy prawej krawędzi niebieski pasek, a jak na tle jakiegoś folderu to normalnie… Chciałem zrobić screena ale jak się okazało, na screenie wygląda wszystko normalnie, jakby problemu nie było :? Stara karta działa normalnie, moja płyta ASRock P4V88 obsługuje AGP x4/x8…

czyli problem leży w wyświetlaniu obrazu na monitorze przez kartę gfx, a spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania ekranu.

Próbowałem, po twoim poście doszedłem do wniosku że to coś z monitorem może coś jest nie tak, okazało się że wystarczyło zmniejszyć kontrast :shock: Także problem z głowy :slight_smile: Dzięki za pomoc.