Niebieskie pixele HP pavilion g7 series

Witam mam problem otóż kupiłem laptopa nie miałem jak go sprawdzić i na ekranie widnieją takie niebieskie pixele ekran można powiedzieć że jest niebiesko biały sprawdźcie zdjęcia co to może być i jak to naprawić czy serwis? Dzięki za wszelką pomoc

Ja tegoz a diabła nie widzę, ale OK> Na ciemnym tle to samo? Mówiac prawdę, to widoczne piksele, w dużym przybliżeniu, na słabej (mała rozdzielczosć, matrycy są normą. Jeżeli ejdnak kupiłeś “poleasingowca” za 300 zł, to serwis zamień na śmietnik. Będziesz kupował do grata za 400 zł matrycę za 200 zł i płacił za robociznę…?

Jak kupiłeś w firmie w sieci 14 dni i zwrot bez przyczyny.

A tu?

Tylko reklamacja.

G7 to bardzo awaryjna seria HP , na 99% uszkodzona grafika. Sprawdź jeszcze czy masz to samo na TV/monitorze zewnętrznym.

To jak będzie to samo na zewnętrznych monitorze to grafika uszkodzona a ja nie to ekran czy jak?

Tak, jak na zewnętrznym, grafika, jak nie, ekran. Obie rzeczy nie do naprawy.

Jak nie do naprawy?!?

Nie opłaca się. Lepiej już wydać jakieś 500 zł na porządny laptop i mieć spokój.

Na niego wydałem 140f a drugi teraz jest na shpock 450f, kutnia wielka z tym ehhh

Napiszę jeszcze raz. Jeśli na zewnętrzym montorze jest OK obraz to masz uszkodzoną matrycę lub taśme LCD-PCB (mało prawdopodobne (koszt 50 zł), Matryca koszt 150 zł. Jeśli masz taki sam objaw usterki na LCD i zewnętrzym monitorze to uszkodzona grafika czyli szkoda kasy na rebaling bo laptop niewiele więcej kosztuje jak taka dobrze zrobiona usługa.

Czy jak ruszasz klapą laptopa (zmieniasz kąt jej otwarcia) to coś to zmienia w tych artefaktach (np. czy część z nich znika, pojawia się więcej)?

Po podłączeniu do TV ekran bez problemów, czyściutki ,elegancki, ruszanie klapą nic nie daje nie pojawią się artefakty ani nie znikają zostaje wina taśmy albo matrycy teraz jak wykluczyć jedno od drugiego?

Najprawdopodobniejniej, jak przy ruszaniu ekran laptopa nie zmienia sie, to matryca. Mógłbyś dla pewności rozkręcić, ale gwarancja…

Nie ma gwarancji

… to podmieniaj taśmę, to jeszcze można próbować, ale stawiam raczej na matrycę, a tego juz nie warto…

Sprawdź, czy masz prostą klapę - zdarzyło mi się, że był podobny objaw właśnie od tego, że klapa, w której zamocowana jest matryca była krzywa i naprostowanie pomogło. Jeśli nie, to wtedy matryca do wymiany niestety.