Niebieskie tło pod ikonami na pulpicie

od razu mówię czytałam posty na te temat na forum jednak żadna z tych informacji nie okazała się przydatna nic się nie zmieniło…

PPM na pulpit>wlasciwosci>zakladka pulpit>dostasuj pulpit>zakladka siec Web>odznacz zablokuj elementy pulpitu

Prawy klik na Mój komputer->Własciwości->Zaawansowane->Ustawienia (przycisk w grupie “Wydajność”)->Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.

sprawdź start-> uruchom-> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer nie ma wartościClassicShell, ForceActiveDesktopOn NoActiveDesktop

i w podkluczu Policies (nie ma żadnej z tych wartości)

sprawdź co bedzię się działo jak ustawisz tapete z formatem BMP a JPEG, oraz załaduj, start-> uruchom-> regsvr32 /u shimgvw.dll (nie rozpoznana flaga)

PPM na pulpit Właściwości Pulpit Dostosuj Pulpit Sieć Web, w sekcji strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

Otwórz Notatnik i w klej w nim to:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“ClassicShell”=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“ForceActiveDesktopOn”=-

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoActiveDesktop”=-

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> wprowadź nazwę FIX.REG >>> po zapisaniu pliku kliknij go podwójnie i potwierdź padające pytanie >>> reset kompa

no i jak ustawiam kompozycję Windows XP to się nie zmienia tapeta na tą normalną czyt. Idylla

w ogóle wszystkie systemowe tapety w formacie bmp nie działają

tego próbowałam

Czy ktoś ma inne propozycje?

Mam WIndows XP Skanowanie kompa też robiłam nie mam żadnych wirusów ani nic i naprawdę nie wiem co jeszcze można zrobić

Wina może być po stronie karty graficznej i jej sterownika, jaką masz kartę graficzną?

Może pokaż screena jak wygląda ten Twój pulpit, bo akurat oddałem szklaną kulę do serwisu i nie mam jak powróżyć. :wink:

http://img37.imageshack.us/i/beztytuulq.jpg/

tak wygląda :stuck_out_tongue:

karta graficzna: intel ® GM/GME Graphics Controller

Zdecydowanie powinno pomóc.

:wink:

greh , wszystko co podała anynka w pierwszym poście to kroki, których już dokonała w celu usunięcia problemu. :slight_smile:

Pobierz ten programik, rozpakuj i uruchom dwuklikiem. Odbuduje on cache ikon.

Start >> Uruchom >> regsvr32 shimgvw.dll

:slight_smile:

nie działa… nie ma żadnych zmian

Dodane 02.12.2009 (Śr) 21:23

również nie działa

A pulpit ppm i właściwości ustawienia zaawansowane i tam masz np pulpit, kolor okien, pasek tytułowy itd może tam coś przestawione masz?

też już to sprawdzałam wszystko mam tak samo jak mój kolega

Czy po tych wszystkich krokach (zwłaszcza z edytorem rejestru) system został uruchomiony ponownie?.. albo przynajmniej ALT+CTRL+DELETE > Menager Zadań > Procesy > explorer.exe > zakończ proces

potem w Menagerze zadań > Aplikacje > nowe zadanie > explorer.exe

albo podobnie… nie pamietam nie uzywam win XP od dawna =P

tak, oczywiście i nic z tych rzeczy nie zadziałało…

przeglądając twoją pierwszą wypowiedź zauważyłem że nie wszystkie sposoby sprawdziłeś

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu , lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także. .

Nie sprawdziłeś punktu pierwszego i trzeciego

:slight_smile:

już sprawdziłam, też nie działa…

Dodane 03.12.2009 (Cz) 17:48

o Boże nie wierzę… :smiley:

naprawiło się:D a zrobiłam to w ten sposób, że odznaczyłam: Moja bieżąca strona główna i wszystko wróciło do normy :smiley:

Dzwine;|, a 3 miesiące to wałkowałam :stuck_out_tongue_winking_eye:

czy możesz oglądać już pliki bmp?

:slight_smile:

Prosiłabym o ponowne wgranie pliku ponieważ po ściągnięciu jest napisane C:\Documents and Settings\wA\Pulpit\RebIC.zip: Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone

http://www.softpedia.com/get/Desktop-En … ebIC.shtml