Niebieskie tło zamiast białego

Witam. Ostatnio zalałem laptopa. Nawet jest tu nawet gdzieś ten wątek. Zaniosłem laptopa do serwisu no i tam doprowadzili go do stanu użytkowania (chociaż trudno to w taki sposób określić). Pozostała jeszcze jedna wada (jak na razie) ale bardzo irytująca. Chodzi o to że kolory sie nie “zgrywają”. Szczególnie jest to widoczne na obszarze który powinien być białym jest w kolorze niebieskim. Oprócz tego widać też lekkie przebłyski koloru czerwonego. Jak myślicie co może być tego przyczyną. W serwisie mówili że to może być grafika, jednak z drugiej strony mówili ze układ graficzny nie został zalany.

Dzięki wszystkim.

może coś z matrycą

matryca jest na dobra

a może to jakiś kabelek nie łączy??

Bo to niekoniecznie musi być grafika. Mnie wystarczy jak przedłużę kabel monitora przedłużaczem i już się kolory rozchodzą. Skutki zalania są jak widać drastyczne. Wątpię żeby dało się coś z tym zrobić. Podłącz inny monitor do laptopa i sprawdź co wtedy.

tak jak czytałem na innych forach… to najczęstsza przyczyna braku koloru ( w PC nie laptopach) to jakiś poluzowany, czy załamany kabelek. Zastanawia mnie czy w laptopie tez może być coś takiego :stuck_out_tongue:

może, ale nie musi

no może i jakoś cichu liczę na to że to ten kabel