Niechciana funkcja QoS w tp-link wdr4300

Witam, posiadam od niedawna [ur=http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR4300] taki router , dwa komputery na kablu, z czego prawie cały czas włączony jest jeden, drugi sporadycznie. Lecz gdy już włączę drugi, to łączę, tzn. prędkości dzielą się na pół, a nie chcę tego, rozumiem, że to ‘zaleta’ funkcji QoS, czyli automatycznego dzielenia łącza:

 

IP-QOS(1)(2).jpg

 

macie pomysł jak to wyłączyć? w ustawieniach routera nie znalazłem nigdzie ustawień QoS, tylko zakładkę Bandwidth i zrobiłem nową regułę z maksymalnymi prędkościami, dla obu adresów IP, lecz to nic nie dało.

Jak wyłączysz QoS, to router będzie starał się dzielić łącze równo. QoS jest po to, aby określić, które usługi mają pierwszeństwo przed innymi (niektóre usługi nie wymagają szybkiego łącza, ale np. niskie opóźnienia). Kontrola przepływu ma właśnie za zadanie ustalenie kto jakie ma mieć pasmo do wykorzystania.

Zaznaczyłeś enable bandwith control?

tak, zaznaczyłem, jest do wyboru opcja ADSL oraz other, za bardzo nie rozumiem co tam robi opcja ADSL? Czy jest możliwość samemu ustalić priorytety dla danych aplikacji, usług, o których piszesz?

Może jest zoptymalizowana pod łącza DSL, które możesz podpiąć modemem przez skrętkę. Zaznacz other.