Niechciana zmiana IP

Witam

Ostatnio kupiłem nowy router TP-LINK TL-WR740N gdyż poprzedni został uszkodzony , po udanej ręcznej konfiguracji routera wszystko działało poprawnie ale następnego dnia włączyłem komputer i okazało się że nie mam dostępu do internetu , więc podłączyłem komputer bezpośrednio do modemu UPC Chello i okazało się że zostało mi zmienione IP więc podłączyłem znowu router i wpisałem nowe wszystko było ok przez tydzień ,teraz mam taki problem że co chwile zmienia mi się IP (średnio 2-3 razy dziennie) i router przestaje działać i co chwile muszę wpisywać nowe , i teraz nie wiem czy to jest wina UPC która zmienia mi IP czy żle skonfigurowany router albo może coś z moją kartą sieciową ? Dodam że na poprzednim routerze wszystko chodziło ładnie .

Za odpowiedzi dziękuje

Raczej coś u Ciebie - UPC zmienia IP może raz na tydzień… albo i rzadziej. Wydaje mi się że może karta wariować i stwierdzać że Twoje IP jest już zajęte (przez Ciebie) więc nie możesz go zająć więc zmienia IP na takie które z kolei jest nierozpoznawane przez router albo nie istnieje na modemie.

edit:// ze swojej strony mogę powiedzieć że pod routerem Pentagram Cerberus nie mam takich cyrków a też mam UPC.

A jest jakiś sposób na naprawę tego ?

Ustaw w routerze serwer DHCP (ustawienia sieci WAN) wtedy router będzie sam pobierał IP od dostawcy. Prawdopodobnie UPC ma przydzielanie automatycznie IP i przy wpisaniu go ręcznie dochodzi do częstych zmian IP by wymusić na użytkownikach dedykowane ustawienia tzn. żeby każdy miał przypisywane automatycznie określone IP. Na przykład ja używam sieci Multimedia i jest dokładnie ta sama historia. Przy użyciu IP wpisanego ręcznie zmienia się ono po kilka razy dziennie.

Więc tak wszedłem w zakładkę DHCP i zmieniłem : Address Lease Time: z 120 na 2880 minut oraz rubryki które były puste czyli Primary DNS oraz Secondary DNS wpisałem :

62.179.1.62 i 62.179.1.63 (te odczytałem z komendy ipconfig/all).

Dodam zdjęcia i jak możesz zobacz czy wypełniłem poprawnie .

http://imageshack.us/g/254/70536515.png/

Jakie IP Ci się zmienia, publiczne, czy prywatne? UPC raczej nie zmienia zbyt często adresu IP, przynajmniej u mnie się nie zmienia, jeśli dostajesz publiczne IP, to możliwe, że zmiana zachodzi częściej, jeśli jesteś za NATem ISP, to wątpię, aby adres bramy często się zmieniał, byłoby to raczej mało wydajne dla sieci.

Nie wpisuj adresów ręcznie, tylko ustaw na Dynamic IP, adres IP zostanie automatycznie pobrany. Dodatkowo sklonuj na routerze adres MAC karty sieciowej, która była dopuszczona do korzystania z sieci.

Pozdrawiam!

Więc tak nie mogłem ustawić Dynamic IP gdyż wywalało błąd ale odinstalowywałem sterowniki karty sieciowej i zainstalowałem powrotem i udało się ustawić Dynamic IP i już jest wszystko ok . Dzięki chłopaki za odpowiedź