Niechciane autoobracanie ekranu

Smartfon Xiaomi Mi A2 Lite - mam wyłączone autoobracanie ekranu, pomimo to w niektórych aplikacjach lub reklamach z gier to autoobracanie i tak działa. Czy to wina telefonu, czy po prostu aplikacje mogą to autobracanie wymuszać? Jeśli to drugie, czy jest jakiś sposób, aby zablokować aplikacjom taką możliwość?

Sugeruje przejście na iOS. Android robi się coraz większym składowiskiem błędów. Coraz poważniejszych.

A tak z ciekawości. Na iOS naprawdę aplikacje i reklamy nie mogą wymuszać autoobracania ekranu? Bo z tego co się dowiedziałam, to jednak aplikacje i reklamy to wymuszają…

Może te reklamy są źle „nagrane”, bez obu trybów lub skalowania (czasem są takie co wspierają obrót telefonu).

Dodatkowo powodzenia w przenoszeniu stanu gier jak producent nie ma własnego serwera do tego np. Lemmings czy obecnie PvZ 2 (konta EA od roku nie pozwalają na migrację z telefonu na telefon i jest lament na ich forum).

@betmariss Screen Rotation Control

Moje video

1 polubienie

Reklamy

Dla darmowych serduszek, „kasy” lub ruchów w np. połącz w 3.

1 polubienie

@gvrxw - nie oglądam, ale nie mogę ich zablokować, bo mam za nie dodatkowe ruchy w grze. Gram zazwyczaj podczas ćwiczenia na stepperze i jak mam taką reklamę, to opuszczam dłoń z telefonem, żeby odczekać te 10-15s aż pojawi się x do zamknięcia reklamy, no i jak podnoszę dłoń to mam już ekran w poziomie i muszę czekać aż mi się obróci znów do pionu, a czasem z rozpędu kliknę w miejsce, gdzie powinien być ten x w pionie, a go nie ma i mi się przeglądarka otwiera

1 polubienie

@krystian3w w sumie to czasami jednak nie są tylko reklamy, bo zdarza się, że np. aplikacja Facebook też niekiedy wariuje i zaczyna mi obracać ekran pomimo wyłączonego autoobracania. Jednak zdarza się to losowo od czasu do czasu. Normalnie w tej aplikacji ekran pozostaje na miejscu

@blumberplumber - dzięki, przetestuję tą apkę :slight_smile:

Spróbuj ego rozwiązania z filmu.

1 polubienie

Nie mogą naprawdę. Ale to dopiero dwie albo trzy aktualizacje wstecz wprowadzono dopiero.

To odpal Garage Band w pionie.

GarageBand? Odinstalowałem dawno temu.

W pionie go nie odpalisz.

Możliwe nie wiem. Natomiast GarageBand to nie reklamówka.

Wiem, że nie reklamówka. Odpowiadałem na to:

1 polubienie