Niechciane e-maile - blokowanie

Cześć. Od jakiegoś czasu przychodzą do mnie maile (ENG) i nie otwieram ich, bo nie wiem, z kąd one są. W każdym razie, nie chcę ich dostawać, bo wogóle jakieś takie podejrzane mi się wydawają, tylko nie wiem jak to zrobić, żebym ich nie dostawał. Jeśli ktoś zna sposób/y na to, niech napisze oki? Nara

Wiem,że w Outlok Expresie jest opcja blokowania nadawcy.

Klikasz prawym klawiszem na maila i wybierasz “zablokuj nadawce”

mozesz tez ustawic ze nieotrzymujesz poczte od osob z nietwojej listy np. w Thebat tak mozna i foxmail :wink:

:o

Proponuję program Pop Tray http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … d=579&t=64

Mozesz ustawiać reguły, kasowanie mail’i na serwerze od ddanego nadawcy itd.

Pozdrawiam :okulary:

polecam the bat, bardzo rozbudowane opcje filtrowania-blokowania.Pozdrawiam.

Łatwiej by chyba było otrzorzyć pierwszy i zobaczyć jego treść, byćmoże ktoś dopisał Cię gdzieś do subskrypcji, a pierwszym zazwyczaj jest zawarta rezygnacja poprzez link.

A na koniec operacji najlepiej

http://skaner.mks.com.pl/

albo podczas otwierania mieć jakiegoś antyvira uruchomionego.

Jesli uzywasz klienta poczty np. “Outlook” czy “The Bat”, mozesz uzyc specjalnych programow antyspamerskich najlepsze to: Spam Inspector i polski “Śmieciarek”, znajdziesz tam “czarna liste” czyli liste adresow i domen ktora sluzy do blokowania nieporzadanych listow. Zaden spam wyslany z adresow na czarnej liscie nie dotrze do programu pocztowego. A jesli pobierasz poczte wchodzac na strone, to poszukaj w opcjach wlasnie czarnej listy i sprawdz czy nie mozesz wlaczyc filtra antyspamowego.

Pozdrawiam!

Polecam tak jak kolega mister_wojtek program Spam Inspector

Wysyła do nadawcy wiadomość że konto nie istnieje. Może wtedy goście się kapną że na ten adres nie warto wysyłać.( automat też oszuka,odpowiedz nie trafia do naszej szkrzynki) Opis i program w Komputer świat ekspert 4/2004 .Jeszcze go widzę w kioskach . :slight_smile:

W Outlooku nie bedziesz miał problemu to zastosować czyli zablokować wystarczy użyc z munu > narzedzia > reguła wiadomości (poczta)