Niechciane powiadomienia z Facebooka

Witam!
Od jakiegoś czasu dostaję powiadomienia z aplikacji Facebook typu: “Czy wiesz, kto to jest…”. W ciągu jednego dnia potrafi mi przyjść nawet 5 takich powiadomień, co mnie trochę denerwuje.
Zwracam, się więc do Was z pytaniem: Czy wie ktoś, jak te notyfikacje wyłączyć? Dodam, że te powiadomienia otrzymuję także na komputerze, w przeglądarce Chrome i aplikacji FB na Win10.
Proszę o szybką odpowiedź.

Sprawdź jakie masz aplikacje na FB i poodbieraj im prawa lub je pousuwaj. Sprawdź co “polubiłeś”, bo to Ty sam sobie zrobiłeś kuku na FB :wink:
https://www.facebook.com/settings?tab=applications

Zainstalowane mam:

  • Asphalt 8;
  • Asphalt Xtreme;
  • Filmweb;
  • Ubuntu;
  • Microsoft;
  • Dobreprogramy.pl;
  • Movie Creator;
  • Spotify;
  • Shazam;
  • Rozpoznajemy.pl.
    Wczoraj usunąłem parę jakichś gierek, w które nie gram i VK. może to serwis VKontakte coś wysyłał? Na razie nic więcej nie usunę, bo dzisiaj - przynajmniej na razie - żadnego powiadomienia w stylu “Czy wiesz, kto to jest…” nie dostałem.
    Naprawdę jestem ciekaw, skąd te powiadomienia przychodzą, gdyż wszystko zaczęło się po tym, jak wysłałem komuś linka do pewnego filmiku na YT z muzyką.

odświeżam temat, bo powiadomienia wróciły! Po trzech-czterech dniach spokoju, znowu mnie atakują te notyfikacje. Zauważyłem także, że przy każdym powiadomieniu tego typu jest charakterystyczna ikonka:

Może ktoś wie, o co chodzi? Zaznaczam, że z Facebooka korzystam niezbyt często…