Niechciany mail

Witam! :slight_smile:

Mam problem, ilekroć otwieram program, który wymaga dostępu do internetu, moj norton antivirus skanuje jakiegoś wychdzącego maila nawet gdy nie mam otwartego outlooka. :frowning: W informacji ktora mi podaje NAntiirus jest napisane -

Error: “Your email message was unable to be sent because your mail server rejected the recipient.” (1003,10)

a adres na który wiadomość ma być wysłana nie jast mi wogle znany… :?

Co mam zrobić?

Czy to jakiś wirus?

pozdr!

M.

Przeskanuj system skanerem online. :smiley:

Mój NAV znalazł robaka:

Hacktool.SCKeyLogger w C:/windows/system32/

najgorsze jest to że ukrył sie pod nazwą explorer.dll

zgodnie z poradami na stronie symanteca nie moge go wywalic bo nie wiem który proces zakończyc, bo mam dwa procesy explorer.exe… :frowning:

HELP! !!

Możesz poczytać o nim troszke.

http://securityresponse.symantec.com/av … ogger.html

Up

:oops: nie doczytałem do końca twojego posta :oops:

Ale to może pomoże

Spybot-Search & Destroy

Poczytaj też tu

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=11522

Zakończ który chcesz, a jak wyłączysz systemowego explorera, to i tak go później włączysz :wink:

spróbuj zamknąć proces explorer.dll za pomoca start=> uruchom regsvr32/u explorer.dll i wtedy usuń

ale na wszelki wypadek skopiuj go jeszcze w bezpieczne miejsce, gdybys żle trafił

No i robiłem taj jak podpowiezieliście, tylko w zwiazku z ostatnim punktem mam problem.

Nie moge usunąć pliku explorer.dll wpisałem komende w “uruchom”, ale pojawia mi sie komunikat :

Załadowano plik explorer.dll, ale nie mozna odnalesc punktu wejscia DllUnregisterServer

Nie mozna zarejestrowac tego pliku

Co z tym zrobić? :frowning:

Przede wszystkim komenda podpowiedziana Ci przez Kol. Kamaa - jest źle skonstruowana.

Ma być tak: start=> uruchom regsvr32 /u explorer.dll

czyli przed slashem (ukośną kreską), a po 32 - ma być spacja!

Jedziesz tym regsvr32 w awaryjnym…

Jak wyrejestrujesz ten plik dll, to potem restart kompa, tryb awaryjny i kasujesz plik.

Jeżeli to nie pomoże, to znajdź dokładną ścieżkę do trefnego pliku i wpisz w komendę podaną powyżej - i zamiast pliku explorer.dll, podaj dokładną ścieżkę -> regsvr32 /u "ścieżka dostępu do pliku dll"

Zasady wyrejestrowania dll-ki takie same! :slight_smile:

tak masz racje! !!